TOPlist

Zajímavosti u nových Nokií: Lumia 710 má slot na pam. karty

Při doplňování parametrů do našeho katalogu jsme na oficiálních stránkách Nokie narazily na zajímavé informace, které během keynote na Nokia Worldu nezazněly. U modelu Lumia 710 se ve specifikaci uvádí, že disponuje slotem na paměťové karty microSDHC (maximálně 16 GB, 32GB microSDHC karty prý nejsou podporovány). Teoreticky tak uživatel může získat vnitřní paměť o velikosti 24 GB, protože telefon je vybavený 8GB vnitřní pamětí Flash ROM. Nokia Lumia 710 je také vůbec první Windows Phone telefon, který nabízí výměnné zadní kryty různých barev.

Kompletní hardwarové parametry: Nokia Lumia 800 & Nokia Lumia 710

Nokia Lumia 800 slot na paměťové karty nenabídne, ale podle webu Nokie se bude moci pochlubit TV-Out výstupem. Oba modely navíc mají podporovat USB Mass Storage. Ve výbavě nás překvapil také slot na microSIM kartu a magnetometr.

- -
Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800

Aktualizováno v 13:00: Server Engadget zveřejnil videopohled na Nokii Lumia 710 a v čase 2:50 člověk z Nokie hovoří, že telefon neobsahuje slot na paměťové karty. Má tedy Nokia na svém webu chybu?

13:20: Nokia aktualizovala stránku s hardwarovými parametry Lumie 710 a zmínka o slotu na paměťové karty už je fuč. Telefon tedy nabízí pouze 8 GB vnitřní paměti, bonusem je pak 25 GB prostoru na webovém úložišti SkyDrive.

17:00: Nokia znovu aktualizovala stránky s hardwarovými parametry a vypadá to, že na dříve zmiňovaný TV-Out a Mass Storage si také budeme muset nechat zajít chuť. Škoda.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku