Zahoďte klíče, automobil si můžete odemknout i telefonem s NFC

Ačkoliv je přítomnost technologie NFC u aktuálně uváděných přístrojů čím dál častější, její praktické využití zatím není příliš velké. Toho si je vědom i korejský výrobce (nejen) automobilů, který nyní ve své evropské centrále nacházející se ve Frankfurtu představil koncept odemykání automobilu pomocí technologie NFC. V praxi stačí přiložit svůj smartphone k místu na dveřích auta a tím proběhne odemknutí. Prezentace proběhla na nové generaci populárního modelu i30, v jehož interiéru poté nalezneme další funkce zpříjemňující život majitelům telefonů s NFC.

  

Jmenovitě je to zejména místo, kam svůj smartphone položíte a na sedmipalcovém displeji palubního počítače se zobrazí vaše kontakty, hudba, videa a další obsah. Ani zde však možnosti nekončí. Přístroje podporující bezdrátové nabíjení se na tom samém místě i dobijí. Vcelku se tedy jedná o pár maličkostí, jež by nám ale mohly opět o něco zpříjemnit život. Otázkou zůstává, kdy se těchto funkcí dočkáme i v sériově vyráběných automobilech?

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku