Domů » Bleskovky » Žádné další úlevy pro Huawei. V listopadu zřejmě začne americký zákaz platit naplno

Žádné další úlevy pro Huawei. V listopadu zřejmě začne americký zákaz platit naplno

Společnost Huawei je od května letošního roku na černé listině Spojených států, což znamená, že s čínskou firmou nesmějí spolupracovat americké firmy. Huawei tak nemůže nakupovat komponenty ani software, na jehož vývoji se podílí americké subjekty.

19. listopadu by mohl americký zákaz platit naplno

Pro zmírnění okamžitého dopadu tohoto opatření vydává americký vláda zvláštní licence, na jejichž základě mohou firmy s Huawei obchodovat, avšak pouze pro nezbytné udržení softwarové a hardwarové podpory stávajících produktů. Tyto licence jsou vydávány na období trvající 3 měsíce; první období trvalo mezi květnem a srpnem, druhé období probíhá nyní a má skončit 19. listopadu letošního roku. Tento termín by mohl být pro Huawei konečný.

huawei logo shanghai obchod

Náměstek amerického ministerstva zahraničí pro kybernetickou politiku v rozhovoru pro server Bloomberg uvedl následující slova: „Dočasné obecné licence nejsou nabízeny natrvalo, ale mají pouze poskytnout dočasnou úlevu a zabránit okamžitému narušení trhu.“

Nepřehlédněte – Špičkový Mate 30 Pro je obětí obchodní války: jaké má Huawei možnosti s Androidem bez služeb Googlu?

USA varuje: Když budete používat Huawei, nebudeme s vámi sdílet informace

Vláda Spojených států také nevylučuje trestání svých spojenců, kteří budou s Huawei spolupracovat v budování sítí 5G, například porušením dohod o vzájemném sdílení zpravodajských informací. Tyto připomínky přitom přicházejí ve chvíli, kdy se Evropská unie připravuje představit hodnocení bezpečnostních rizik v sítích 5G.

Členské státy se do konce letošního roku musí dohodnout na celoevropských opatřeních z hlediska zabezpečení sítí páté generace, byť výběr zhotovitelů by měl být prováděn na úrovni jednotlivých zemí. V případě zvolení Huawei ovšem těmto zemím hrozí riziko omezení přístupu ke strategickým informacím ze strany USA.

Čtěte také – Naděje na příměří v kauze Huawei? Šéf společnosti navrhuje prodej 5G technologií

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Anonym
Tomáš
Offline

Na jednu stranu dobrý krok. Komunismus je potřeba trestat v naprosto každém ohledu a v dnešní informační době obzvlášť.

Na druhou stranu je to hezké divadlo pro veřejnost, protože USA i Čína, Rusko, atd. jsou kamarádi a jeden bez druhého by dnes nemohli existovat a tyhle zákazy reálně vadí jen tupému konzumu, který si postěžuje, zanadává a to je tak vše.

Mauik
Uživatel
Mauik
Offline

a to som nevedel, ze Huawei je statna firma.

uni
Uživatel
uni
Offline

Řídí to bývalý generál či co, celý Huawei je politické zadání, nikoli společnost na volném trhu. Podléhá úplně jiným podmínkám než např. Sonu, Apple, Samsung, apod.

Karle
Uživatel
Karle
Offline

Patří to člověku, který kdysi pracoval pro svou zemi. To je ovšem v dnešním světě zavrženíhodné – dnes uznáváme pouze ty, kdo pracují proti svým zemím. A neraději máme ty, kdo pracují proti naší zemi.

Martin
Anonym
Martin
Offline

Plati tato ruzna omezení i pro drive vydane mobily na trhu? Tedy nekupovat i starsi modely, nebo tam bude vse pri starem?

uni
Uživatel
uni
Offline

Martin (neregistrovaný): Kvůli starším přístrojům je tento odklad, který skončí v listopadu. V podstatě výrobce měl čas na migraci uživatelů na svůj systém.

Mauik
Uživatel
Mauik
Offline

„ci co“, „cely Huawei je politicke zadani“…asi tak. Zjavne to tu je o dojmologii, takze neviem ci sa oplati argumentovat. Skusim.
Podla akeho politickeho zadania sa stal Huawei tretim najvacsim predajcom mobilov na svete? Francuzi dostali politicke zadanie, aby ich smartfony davali par rokov na top priecky v DxOMark? Alebo inak. Aky je zakladny rozdiel medzi podnikanim Samsungu a Huawei? nerobia obaja vlastny vyskum, nedavaju do marketingu miliardy a nezarabaju ako klasicka komercna firma z predaja svojich produktov a sluzieb?

Vladimir
Anonym
Vladimir
Offline

Kamarade komunismus nikdy a nikde nebyl. A v cine vladne kapotalismus tvrdsi nez treba v usa

Michal
Anonym
Michal
Offline

To není ani kapitalismus, vždyť je tam intervenující vláda v roli majitele, výrobce i regulátora. Je to jedna velká akciovka s názvem komunistická strana a všichni občané jsou jejími zaměstnanci. Je to časovaná bomba, sebedestruktivní kreditismus.

Petr Klečka
Anonym
Petr Klečka
Offline

Co tě nezabije, to tě posílí! Přesně tato definice platí i na uplatňování sankcí. Firma Huawei nepřátelské obchodní aktivity ze strany USA zatím zvládá velice dobře a v domovské Číně hlásí rekordní prodeje. Snaha ekonomicky poškodit firmu Huawei sice přinesla americkým jestřábům částečné letošní úspěchy, ale díky investicím do vývoje a množství technologických patentů je budoucnost na straně Huawei.
[odkaz]

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Tak ses nám tu vycákal a můžeš zase pokračovat na aeronet apod. hnoje.

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Tahle „hňumpovská“ šaškárna je opravdu velmi trapná. Nicméně není se čemu divit ve světě po roce 2007 👌