Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Žádné další úlevy pro Huawei. V listopadu zřejmě začne americký zákaz platit naplno

Žádné další úlevy pro Huawei. V listopadu zřejmě začne americký zákaz platit naplno

Společnost Huawei je od května letošního roku na černé listině Spojených států, což znamená, že s čínskou firmou nesmějí spolupracovat americké firmy. Huawei tak nemůže nakupovat komponenty ani software, na jehož vývoji se podílí americké subjekty.

19. listopadu by mohl americký zákaz platit naplno

Pro zmírnění okamžitého dopadu tohoto opatření vydává americký vláda zvláštní licence, na jejichž základě mohou firmy s Huawei obchodovat, avšak pouze pro nezbytné udržení softwarové a hardwarové podpory stávajících produktů. Tyto licence jsou vydávány na období trvající 3 měsíce; první období trvalo mezi květnem a srpnem, druhé období probíhá nyní a má skončit 19. listopadu letošního roku. Tento termín by mohl být pro Huawei konečný.

huawei logo shanghai obchod

Náměstek amerického ministerstva zahraničí pro kybernetickou politiku v rozhovoru pro server Bloomberg uvedl následující slova: „Dočasné obecné licence nejsou nabízeny natrvalo, ale mají pouze poskytnout dočasnou úlevu a zabránit okamžitému narušení trhu.“

Nepřehlédněte – Špičkový Mate 30 Pro je obětí obchodní války: jaké má Huawei možnosti s Androidem bez služeb Googlu?

USA varuje: Když budete používat Huawei, nebudeme s vámi sdílet informace

Vláda Spojených států také nevylučuje trestání svých spojenců, kteří budou s Huawei spolupracovat v budování sítí 5G, například porušením dohod o vzájemném sdílení zpravodajských informací. Tyto připomínky přitom přicházejí ve chvíli, kdy se Evropská unie připravuje představit hodnocení bezpečnostních rizik v sítích 5G.

Členské státy se do konce letošního roku musí dohodnout na celoevropských opatřeních z hlediska zabezpečení sítí páté generace, byť výběr zhotovitelů by měl být prováděn na úrovni jednotlivých zemí. V případě zvolení Huawei ovšem těmto zemím hrozí riziko omezení přístupu ke strategickým informacím ze strany USA.

Čtěte také – Naděje na příměří v kauze Huawei? Šéf společnosti navrhuje prodej 5G technologií

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments