Za nákup aplikací pro Windows Phone bude možné platit u všech českých operátorů

Windows Phone Store sice nenabídne tolik obsahu, jako konkurenční App Store (iOS) či Google Play (Android), nyní však získá pro zákazníky českých operátorů jednu velmi ocenitelnou výhodu. Již nějaký ten týden je umožněno platit za aplikace při měsíčním vyúčtování, patříte-li mezi zákazníky T-Mobilu. Tato exkluzivita se nyní stane minulostí, jelikož server Lupa.cz přišel s informací od českého zastoupení Microsoftu, že placení přes operátora bude nyní umožněno i u O2 a Vodafonu. Princip není nijak překvapivý, veškeré platby budou zahrnuty v měsíčním vyúčtování a máte-li předplacenou kartu, pak vám budou příslušné částky strhávány přímo z kreditu.

Přestože telefony s Windows Phone 8 nejsou v České republice (ani globálně) příliš populární, jejich prodejní čísla pomalu rostou. Nokia se nedávno pochlubila, že ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku prodala 4,4 milionu zařízení s mobilními Windows. Za stejné období v roce 2011 se toto číslo přitom pohybovalo pouze okolo milionu.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku