Z YouTube za 3 měsíce zmizelo přes 8 milionů videí. Pomohla umělá inteligence

Google se pochlubil prvními statistikami vynucování nových zásad komunity. Během posledního čtvrtletí roku 2017 bylo na základě porušení těchto podmínek odstraněno 8,3 milionu videí. Většina z nich byla urážlivá či obsahovala nějaký nenávistný obsah.

To tedy tvrdí alespoň YouTube, které tímto způsobem reaguje na tlak všemožných státních organizací a médií. Samozřejmě se najdou i kritici, kteří obviňují YouTube ze zbytečného cenzurování kontroverzních videí. YouTube již v minulosti začalo demonetizovat a odstraňovat například kanály zabývající se zbraněmi, ačkoliv nešlo v žádném případě o videa nabádající k násilí.

Umělá inteligence cenzorem?

V nedávno zveřejněné zprávě společnosti se lze také dočíst, že z celkového počtu 8,3 milionu smazaných videí jich bylo 6,7 milionu označeno a předběžně zablokováno na základě detekce umělou inteligencí. Takto nalezená videa byla skryta ihned po nahrání, takže je nikdo ani neměl šanci začít sledovat.Nepřehlédněte

YouTube mění podmínky monetizace, dopad na začínající tvůrce je zásadní

Umělá inteligence nicméně zatím videa pouze posílá ke kontrole lidem a autonomně je neodstraňuje. Z tohoto důvodu Google také v prosinci oznámil, že zaměstná 10 000 lidí, jejichž úkolem bude tato videa kontrolovat.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku