Z jednoho metru na beton, ze dvou na asfalt. Nová generace skel Gorilla Glass lépe odolá pádům

gorilla glass anniversary by corning ochranne sklo

Corning včera představil nové odolné sklo Gorilla Glass. Novinka dostala název Victus 2 a oproti minulé generaci nabízí lepší odolnost vůči pádům na tvrdou zem. Zvláštní pozornost byla věnována betonu.

Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 Drop Tower Test on Simulated Concrete

Podle zjištění jmenované společnosti jsou současné smartphony v průměru o 15 procent těžší a mají o 10 procent větší obrazovku než v roce 2018. To se negativně podepisuje na odolnosti zařízení při pádu na zem, a proto se firma při vývoji nové generace Gorilla Glass soustředila tímto směrem. Sklo Victus 2 prý bylo navrženo tak, aby ustálo pád na beton z výšky 1 metru, případně pád na asfalt ze 2 metrů.

Obecně je známo, že čím je sklo odolnější vůči pádům, tím hůře snáší škrábance. Corning ale tvrdí, že v této oblasti k žádnému zhoršení nedošlo a odolnost vůči poškrábání byla zachována. Zack Nelson z YouTube kanálu JerryRigEverything tak nejspíš bude i nadále opakovat již zlidovělou hlášku: „Scratches at level 6 with deeper grooves at level 7.“

Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 Dynamic Impact Drop on Simulated Concrete

Prvních smartphonů s odolnými skly Gorilla Glass Victus 2 bychom se měli dočkat někdy na začátku příštího roku. Zatím však nemáme žádný seznam výrobců, kteří je použijí. Předpokládáme ale, že k jejich nasazení dojde u většiny příštích vlajkových smartphonů s Androidem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku