Domů » Bleskovky » Z Androidu 10 se nyní mohou těšit i „stařičké“ telefony OnePlus 5 a OnePlus 5T

Z Androidu 10 se nyní mohou těšit i „stařičké“ telefony OnePlus 5 a OnePlus 5T

Jste majiteli tři roky starých smartphonů OnePlus 5 a OnePlus 5T? Pokud ano, určitě vás potěší, že pro ně čínský výrobce začal vydávat update s Androidem 10. Za tu dobu novou verzi Androidu získávají již potřetí (původně byly postaveny na Androidu 7.1).

OnePlus 5

V tuto chvíli není jasné, kdy bude aktualizace dostupná pro všechny (tedy i pro české uživatele), je  každopádně velmi „hutná“ – má téměř 1,9 GB. Jen pro oživení paměti – Android 10 přináší mimo jiné lepší ochranu soukromí, nové možnosti přizpůsobení v menu Nastavení, přepracovaný systém navigačních gest, tmavý režim nebo podstatně rychlejší spouštění aplikací.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

8 komentářů

 1. A to ešte potom keď sa naň OP vykašle tu je XDA a môže fungovať ďalších pár rokov na najnovšom systéme. OP má výhodu, že sa ľahko modifikuje keďže to je prakticky čistý Android.

 2. Jen tak dál 1+, jen tak dál. Takovou podporu nemají skoro žádné jiné androidy.

  • Martin Makeš

   Mam Huawei Mate 10 pro 2017 a ten obdrží android 10 od 15. Června 🙂

  • To ano, ale Mate 10 Pro se začal prodávat s Androidem 8, OnePlus 5T se prodával s Androidem 7.

 3. 5T není 3 roky starej 😉

 4. 5T není tři roky starej😉

 5. Vypada to, ze u OnePlus jsou jiz pravidlem 3 velke aktualizace. Predchozi 1+3 zacinal na android 6 a skoncil na 9

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).