Z 0 na 50 % za čtyři minuty. Od této značky byste rekordy v nabíjení smartphonů nečekali

Xiaomi charging

Rekordu v rychlosti nabíjení smartphonů obvykle dosahují známější jména jako Xiaomi, Oppo, nebo Vivo, ovšem nyní jim všem vypálila rybník firmička Infinix. Její systém nazvaný Thunder Charge totiž zvládne přenášet energii výkonem až 180 wattů. Infinix tvrdí, že takto lze dobít 4500mAh baterii z 0 na 50 procent za pouhé čtyři minuty.

Čínský výrobce si k vývoji nové technologie přizval přední výrobce akumulátorů a podařilo se mu vyvinout systém obsahující 111 softwarových a hardwarových bezpečnostních mechanismů, které hlídají vysoké teploty, zvýšené napětí, elektromagnetické rušení apod. Jakmile jsou, byť jen v jedné kategorii, překročeny povolené hodnoty, rychlé nabíjení se přeruší.

Thunder Charge využívá stejně jako konkurenční systémy dvojice baterií se sériovým zapojením, tudíž každá z nich se nabíjí výkonem 90 wattů. Celý systém obsahuje 20 teplotních senzorů hlídajících teplotu USB portu, čipů, samotné baterie a dalších důležitých míst. Infinixu se navíc podařilo vytvořit víceelektrodový design snižující vnitřní odpor baterie o víc než 50 procent.

Infinix 2

Takto rychlé nabíjení samozřejmě nebude možné s jakoukoliv nabíječkou. Pro využití maximální rychlosti je nutné vlastnit speciální kabel obsahující šifrovací čip k ověření pravosti. V případě použití jiného kabelu se nabíjecí výkon omezí na 60 nebo 100 wattů. Pochopitelně i s kabelem od Infinixu bude možné dobíjet i nižším výkonem – záleží na tom, jaký si v nastavení telefonu vyberete nabíjecí profil.

Infinix

A v jakém smartphonu uvidíme Thunder Charge jako první? Jeho jméno ještě neznáme, ale víme, že by měl dorazit někdy v druhé polovině tohoto roku. Ta začala 1. července, tudíž se tak může stát prakticky kdykoliv odteď do Silvestra.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku