YouTuber přetvořil stařičké Xiaomi Mi 9 na herní bestii s neuvěřitelným výkonem

xiaomi mi 9 gaming 2

Herní telefony sice patří mezi okrajový segment trhu, přesto si zařízení jako Nubia RedMagic 6S Pro či Asus ROG Phone 5 své zájemce najdou. Některým ovšem herní výkon těchto smartphonů nestačí. YouTuber Yun Fei z kanálu Geekerwan se s tím nepáral a namísto vyčkávání na dokonalý herní telefon si rovnou jeden takový sestrojil. A nepoužil k tomu žádné nejnovější zařízení, ale zhruba tři roky starou vlajkovou loď Xiaomi Mi 9, kterou pořídil za přibližně 107 dolarů (cca 3 tisíce Kč).

xiaomi mi 9 gaming 1
Zadní kryt a fotoaparáty musely ustoupit větší baterii a ventilátoru

Čipset Snapdragon 855 je pro herní smartphone dobrý základ, nicméně ostatní parametry skončily hluboko za očekáváním. Baterie s kapacitou 3 300 mAh by soustavnou herní zátěž příliš dlouho nevydržela, stejně jako výchozí chladicí soustava. Proto YouTuber neváhal a pustil se do nezbytných úprav. Nejprve ztrojnásobil kapacitu baterie na 9 900 mAh, čehož dosáhl zapojením dalších dvou článků, které musel integrovat do interního systému s pomocí softwarových úprav.

We Turned This Old Phone into a Gaming Beast !!!

Následně bylo potřeba přetaktovat čipset Snapdragon 855 a zvýšit mu přísun energie, aby hry rozpohyboval ve více než 50 snímcích za sekundu. S vyšším výkonem přichází také vyšší množství odpadního tepla, které je potřeba od čipsetu odvádět. Původní chlazení nahradil Geekerwan za chladič s výkonným ventilátorem, který je napájen z DC převodníku. Ten dodává ventilátoru stabilních 5 V, přičemž jeho rychlost lze ovládat skrze přidané tlačítko.

xiaomi mi 9 gaming 3
YouTuberovi se podařilo zvýšit výkon telefonu o téměř 40 procent

Celý telefon umístil YouTuber do na míru vyrobeného šasi, které vytisknul na 3D tiskárně. To kromě telefonu počítá také s herním ovladačem, který je pro pohodlné hraní nezbytný.

Celková cena za tuto neobyčejnou transformaci nebude příliš vysoká, nicméně je náročná především na množství technických znalostí. S trochou šikovnosti by pomocí této metody šla přetvořit celá řada vlajkových smartphonů na nástroje pro mobilní hard-core hráče.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku