Domů » Bleskovky » YouTube má rekordní počet uživatelů. Každou minutu nahrávají stovky hodin obsahu

YouTube má rekordní počet uživatelů. Každou minutu nahrávají stovky hodin obsahu

YouTube je bezpochyby velmi oblíbenou platformou pro krácení volného času. To dokazují i nová čísla, se kterými se pochlubila CEO YouTube Susan Wojcicki.

Dle jejích slov YouTube měsíčně navštíví 1,8 miliardy uživatelů, a to jen těch přihlášených. O nepřihlášených uživatelích údaje bohužel nemáme. Wojcicki zmiňuje, že ona i celý tým, který za YouTube stojí, chce brát růst velmi zodpovědně a vážně. Zmiňuje také fakt, že neexistuje žádná rada či postup, jak by měly podobné platformy operovat s počtem uživatelů takového měřítka.

Robert Kyncl z YouTube: pět faktů, o kterých jste ještě neslyšeli

Na YouTube se každou minutu nahraje přibližně 400 hodin videí. Tato skutečnost láká především potenciální inzerenty, kteří v YouTube vidí obrovskou příležitost. Inzerenti jsou pro YouTube velmi důležitým zdrojem financí, neboť jsou to právě oni, kdo z velké části zabezpečují „život“ této služby.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Pepa z Depa

    To byla deadline hodně blízko…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).