YouTube blokuje příjmy z reklam ruské televizi RT i dalším účtům

youtube google aplikace videa unsplash

Agentura Reuters upozornila na další z mnoha kroků, kterými v poslední době velké technologické společnosti cílí na Rusko. Nyní se jedná o YouTube. To zablokovalo možnosti reklam a monetizace pro několik ruských kanálů. Konkrétně jde o ty plněné ruskou televizí RT a několik dalších ruských účtů, které YouTube bohužel nekonkretizovalo. Kromě odstřižení od finančních zisků se sníží frekvence zobrazování těchto videí v doporučených videích pro jednotlivé uživatele. Obsah z těchto kanálů zároveň nebude k dispozici na území Ukrajiny, a to na žádost tamní vlády.

YouTube
Ilustrační obrázek

K podobným krokům se nedávno odhodlaly také sociální sítě v podobě Facebooku a Twitteru. Ruská reakce na sebe nenechala dlouho čekat a k blokování těchto sociálních sítí dochází i pro ruské uživatele.Pexels luca sammarco facebook appleNepřehlédněte

Rusko odstřihlo Facebook a Twitter. Nefunguje ani YouTube

Ačkoliv pozastavení příjmů z reklam těmto kanálům může vypadat jako maličkost, Kremlu mezi lety 2017 a 2018 generovaly výdělky ve výši téměř 600 milionů korun. V horizontu posledních dvanácti let se jednalo dokonce o 1,6 miliardy korun.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku