Domů » Bleskovky » Xperia Z se ještě ani neprodává a Sony už pracuje na nástupci

Xperia Z se ještě ani neprodává a Sony už pracuje na nástupci

Sony Xperia Z v nás zanechala velmi pozitivní dojmy a i jinde po světě sklízí velmi kladná hodnocení. Prozatím na SmartManii můžete shlédnout rozsáhlou galerii a tři videopohledy, na plnohodnotné recenzi usilovně pracujeme. Přestože se nynější vlajková loď japonského výrobce ještě ani nezačala prodávat, zdá se, že nástupce nabízející ještě o něco lepší výbavu už je v přípravě. Tajuplné zařízení bylo spatřeno v HTML5 testu, podle kterého nabídne displej s fullHD rozlišením (1920 x 1080 px) a Android 4.2 „Jelly Bean“. Rozlišení displeje se neliší od Xperie Z a to samé brzy budeme moci říct i o verzi operačního systému. Může se tedy jednat o již dříve spekulovaný tabletofon s šestipalcovým displejem nebo chystaného nástupce Xperie Z, který nabídne ještě lepší hardware a eliminuje i těch pár málo nedostatků, jež jsou nynější vlajkové lodi vytýkány.

Hnacím motorem by se mohl stát některý z nových čipů společnosti Qualcomm, a to buď Snapdragon 600 či dokonce nejvýkonnější Snapdragon 800. Na místě je také úvaha, zda-li výše zachycený test není pouze fotomontáž. Na druhou stranu, Xperia Z nezůstane jedním z nejvybavenějších telefonů na trhu dlouho a Sony bude muset do ostrého boje s konkurencí nasadit to nejlepší, co dokáže. Pravdivost výše uvedeného testu ukáže až čas, nicméně do té doby s Xperií Z ještě určitě vydržíme, jelikož její výbava patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete dostat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Má sa jednať o konkurenta NOTE 3 s kódovým názvom

  ……… Sony Xperia Togari ……….

  6,44 palcový 1920×1080 IPS displej (JDI) White Magic

  3 GB RAM

  Qualcomm Snapdragon S4 Prime MSM8974 Krait 800 2,3 ghz

  adreno 330

  32GB interná pamäť

  13 mp Exmor RS fotoaparát

  2 MP Full HD Exmor R predná kamera

  3500mAh batéria

  4G LTE

  Stylus

  NFC

  IR blaster

  • Jarda (neregistrovaný)

   Togari má už dávno svoje číslo C670X takže toto je opravdu nový neznámí model.

  • mat to vodeodolnost a displej do 5,8 tak menim za Note 2, ale 6,4 uz bude normalny tablet

 2. Velda (neregistrovaný)

  Vývojový cyklus telefonu je zhruba 1 rok. Představujete si to jako Hurvínek válku, ale když je to podle vás nový telefon, tak rychle, tak do toho jděte také… a dopadnete jako Verzo

 3. fore (neregistrovaný)

  No to je teda prekvapeni….ne asi, telefon se da z nuly udelat za 5 dni…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).