Xperia Z se ještě ani neprodává a Sony už pracuje na nástupci

Sony Xperia Z v nás zanechala velmi pozitivní dojmy a i jinde po světě sklízí velmi kladná hodnocení. Prozatím na SmartManii můžete shlédnout rozsáhlou galerii a tři videopohledy, na plnohodnotné recenzi usilovně pracujeme. Přestože se nynější vlajková loď japonského výrobce ještě ani nezačala prodávat, zdá se, že nástupce nabízející ještě o něco lepší výbavu už je v přípravě. Tajuplné zařízení bylo spatřeno v HTML5 testu, podle kterého nabídne displej s fullHD rozlišením (1920 x 1080 px) a Android 4.2 „Jelly Bean“. Rozlišení displeje se neliší od Xperie Z a to samé brzy budeme moci říct i o verzi operačního systému. Může se tedy jednat o již dříve spekulovaný tabletofon s šestipalcovým displejem nebo chystaného nástupce Xperie Z, který nabídne ještě lepší hardware a eliminuje i těch pár málo nedostatků, jež jsou nynější vlajkové lodi vytýkány.

Hnacím motorem by se mohl stát některý z nových čipů společnosti Qualcomm, a to buď Snapdragon 600 či dokonce nejvýkonnější Snapdragon 800. Na místě je také úvaha, zda-li výše zachycený test není pouze fotomontáž. Na druhou stranu, Xperia Z nezůstane jedním z nejvybavenějších telefonů na trhu dlouho a Sony bude muset do ostrého boje s konkurencí nasadit to nejlepší, co dokáže. Pravdivost výše uvedeného testu ukáže až čas, nicméně do té doby s Xperií Z ještě určitě vydržíme, jelikož její výbava patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete dostat.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku