Domů » Bleskovky » Xperia XZ1 Compact na oficiálních renderech: vlajkový trpaslík v plastovém brnění

Xperia XZ1 Compact na oficiálních renderech: vlajkový trpaslík v plastovém brnění

Společnost Sony přiveze na berlínský veletrh IFA nový vlajkový smartphone Xperia XZ1 i jeho zmenšenou variantu s přízviskem Compact. Ta má být po roční pauze, kterou vyplnil model střední třídy Xperia X Compact, plnohodnotným vlajkovým modelem v malém těle. Na internet se nyní dostaly oficiální rendery tohoto trpaslíka.

Design bude vycházet z „dospělé“ Xperie XZ1, kterou jsme vám s předstihem představili předevčírem (více informací), rozdíl však musíme hledat v materiálech – zatímco Xperia XZ1 dostane kovové tělo, zmenšený model bude plastový, patrně s výjimkou horní a dolní strany.

Výhodu malého 4,6″ displeje s HD rozlišením částečně smažou rámečky nad a pod ním, Sony jejich šířku alespoň částečně omluví vestavěnými stereoreproduktory. Čtečka otisků prstů najde své umístění tradičně v zamykacím tlačítku na pravé straně.

Xperii XZ1 Compact bude pohánět vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 835 ve spolupráci se 4 GB RAM. Výdrž bude mít na starosti akumulátor s kapacitou 2 800 mAh, který bude dobíjen USB-C konektorem na spodní straně, na horní straně nebude chybět 3,5mm jack na sluchátka.

Připravovaná novinka má být nabízena v lososové, černé, stříbrné a modré barvě, její cena má být ve Velké Británii stanovena na £499, tedy asi 14 200 korun. K oficiální premiéře nových Xperií dojde příští týden 31. srpna v rámci veletrhu IFA v Berlíně.

Tip: Kompletní parametry Sony Xperia XZ1 Compact včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments