Cena:

Xperia Tablet S má problém s voděodolností, Evropy se to ale netýká (oživeno)

Nový Tablet S od Sony má jednu vlastnost, kterou konkurence může jen tiše závidět. Nejedná se o nic jiného, než odolnost proti polití, respektive postříkání od vody. Není tedy určen k potápění se, ale když na něj převrhnete skleničku s vodou nebo vám trochu zmokne, nemělo by mu to vadit. Ale jak se bohužel ukazuje, tak vadí. Některé přístroje totiž mají problém, kdy se objevují škvíry mezi hliníkovým krytem a displejem, což zcela pochopitelně mimo jiné také eliminuje avizovanou voděodolnost přístroje.

- - -

Tato situace má na vybraných trzích za následek dočasné zastavení prodeje, přičemž termín opětovného spuštění je zatím neznámý. Vyjádření společnosti Sony je takové, že na vině je čínská továrna, kde je přístroj vyráběn a že problém se nyní řeší. Všem zákazníkům, kteří si tablet zakoupili a projeví se jim tato vada, budou tablety zdarma opraveny. Prodáno prý dodnes bylo okolo 100 000 kusů. Na internetu se navíc dnes navíc objevila informace, že se tento problém týká pouze některých sérií, které jsou prodávány například v Japonsku. Evropské modely by tedy tímto problémem neměly disponovat, takže můžeme být v klidu. Závada se neprojevila ani na námi testovaném kusu (recenzi vám přineseme už zítra), test pod proudem vody Xperia Tablet S přečkal bez komplikací.

Sony Xperia Tablet S: Krátký test voděodolnosti pod proudem tekoucí vody

Aktualizováno o oficiální vyjádření (15. října 2012)

Podle vyjádření českého zastoupení společnost Sony se výroba Tabletu S nezastavuje. Pouze se zjistilo, že první várka, kterou továrna vyrobila v září 2012 a dodala na trh, může mít malou vadu, kvůli které by nebylo možné garantovat odolnost vůči potřísnění vodou – tzv. Splash proof (norma IPx4). Jedná se o mezírku mezi displejem a zadním víkem Tabletu, kudy by v případě kontaktu mohla do Tabletu S voda vniknout a nelze proto Splash proof garanci zaručit.

Ne všechny Tablety jsou tímto postiženy. Avšak z důvodu, že si společnost Sony zakládá na kvalitě svých výrobků, si chtějí být jisti, že je vše v pořádku, a proto se současné kusy stahují z trhu, abychom je mohli prověřit. Zařízení je jinak z pohledu ostatních funkcí a parametrů zcela v pořádku, funkční a nezávadné. Jen u některých kusů je možné, že nebudou odolné vůči vniku vody. Koncový uživatel, který Tablet S již zakoupil, se může obrátit na servis VAIO-Link a zde případnou kontrolu prodiskutovat se zástupci společnosti Sony.

Zdroje: AndroidPolice.com, SonyMania.cz, vlastní

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.