Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně pracuje na levném telefonu za 50 USD, stane se prodejním hitem?

Xiaomi údajně pracuje na levném telefonu za 50 USD, stane se prodejním hitem?

Xiaomi je velmi populární a oblíbený výrobce chytrých telefonů, který se sice stále soustředí především na čínský trh, ale díky distributorům jsou smartphony dostupné v dalších zemích včetně České republiky. Ostatně brzy se u nás začne prodávat očekávaná novinka Xiaomi Mi3 s procesorem Snapdragon 800 (varianta s Tegrou už je dostupná delší dobu). Nedávno jsme vám přinesli recenzi modelu Xiaomi Red Rice, který nás zaujal zejména díky skvělému poměru ceny & výkonu.

 

Podle informací ze zahraničních zdrojů to vypadá, že Xiaomi letos plánuje představit opravdu levný smartphone s cenou 50 USD (1 000 Kč bez DPH). Telefon má být opět určený pro čínský trh, ale vzhledem k nízké ceně je jasné, že by po něm byl zájem i na globálním trhu a rozhodně by se mohl stát prodejním trhákem. Je také docela možné, že Xiaomi nevsadí na Android a modifikaci MIUI, ale sáhne třeba po systému Firefox OS. Bližší informace o zařízení nejsou v tuto chvíli k dispozici.


Ilustrační obrázek

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Aby to zvládlo MIUI? No nevím, ale jenom CPU, LCD a RAM by vyšlo na $30, nevím co za zbývajících $20 by chtěli… Jo, kdyby tam dali nějakou rannou verzi MIUI oskinovanou na MIUIv5 (tj. based na nějakým androidu 2.x), tak by to na relativně slabém HW mohlo jet v pohodě :-)

 2. Borec (neregistrovaný)

  V ČR bude cena +- 4 000 Kč, klasika :)

  • adis002 (neregistrovaný)

   Nedá mi nereagovat:

   To si někdo opravdu myslí, že skladovací prostory (pokud se nejedná o překupníka ale seriozní obchod), zaměstnanci, daně a doprava a prodloužení záruky o další rok je opravdu zadarmo? Pfff….

  • adis002 (neregistrovaný): na druhou stranu, uvedená částka je jistě myšlena jako koncová (bez DPH), nikoli dealerská.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Prodejním hitem to bude samozřejmě už vidím palcové titulky o počtu prodaných kusů ta prvních pár sekund, nebo minut.

  Při velikosti paměti u Hongmi už vidím tu použitelnost. :-D

  • Kravina. Díky tomu, %ze lze SD kartu mountnout jako vnitřní paměť u Hongmi nouze o paměť není pokud vím. A za tu cenu je to super telefon (hlavně díky optimalizaci, se kterou mají problém i „nejlepší“ výrobci jako Samsung).

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Daidalos: Viz fórum miui.cz on to je velký problém. ;-)

 4. čo sa týka použiteľnosti smartfonu čo si myslíte koľko používateľov využíva jeho možnosti naplno a koľko len si len zavolá občas pošle sms a spraví sem tam fotku . len taká rečnícka otázka do ktorej skupiny miery smartfon za 50USD

  Typický príklad moja mama bola v orange odporučili jej android samsung sIII mini a bola z neho zúfala nie z rýchlosti ale z nejednotnosti GUI androidu nevyužívala veľa aplikácii len počasie foto video a pod čo ju hnevalo že každá aplikácia mala iný spôsob ovládania a iné GUI tak sme ho predali a kúpili Nokiu 625 a je spokojná jednotné GUI v každá použivanie aplikácia sa ovláda v základe rovnako predtým som jej nemohol vysvetliť prečo v jednej apke sú tlačidla v hornej časti a i inej v dolnej časti (starší človek)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tím spíš půjde Xiaomi, Oppo, Zopo a jiné aktuální „hity“ pro android ultraz mimo ní a i jiné normální uživatele.

 5. mikis (neregistrovaný)

  Ano, letos ho Xiaomi představí a tak v polovině příštího roku se objeví první kousky na trhu :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).