Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně pracuje na levném telefonu za 50 USD, stane se prodejním hitem?

Xiaomi údajně pracuje na levném telefonu za 50 USD, stane se prodejním hitem?

Xiaomi je velmi populární a oblíbený výrobce chytrých telefonů, který se sice stále soustředí především na čínský trh, ale díky distributorům jsou smartphony dostupné v dalších zemích včetně České republiky. Ostatně brzy se u nás začne prodávat očekávaná novinka Xiaomi Mi3 s procesorem Snapdragon 800 (varianta s Tegrou už je dostupná delší dobu). Nedávno jsme vám přinesli recenzi modelu Xiaomi Red Rice, který nás zaujal zejména díky skvělému poměru ceny & výkonu.

 

Podle informací ze zahraničních zdrojů to vypadá, že Xiaomi letos plánuje představit opravdu levný smartphone s cenou 50 USD (1 000 Kč bez DPH). Telefon má být opět určený pro čínský trh, ale vzhledem k nízké ceně je jasné, že by po něm byl zájem i na globálním trhu a rozhodně by se mohl stát prodejním trhákem. Je také docela možné, že Xiaomi nevsadí na Android a modifikaci MIUI, ale sáhne třeba po systému Firefox OS. Bližší informace o zařízení nejsou v tuto chvíli k dispozici.


Ilustrační obrázek

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments