Xiaomi Redmi Note 5 podruhé: globální varianta dostala lepší fotoaparáty a Android Oreo

Společnost Xiaomi dnes představila smartphone Redmi Note 5. Pokud tvrdíte, že ten už byl představen v minulém měsíci, máte pravdu, nyní se ale jedná o jiný telefon. Xiaomi nám tak trochu dělá nepořádek v názvech.Nepřehlédněte

Xiaomi Redmi Note 5 a 5 Pro: hra se jménem a její vylepšený bráška

Původní Redmi Note 5 byl totiž představen v minulém měsíci v Indii, jednalo se však pouze o přejmenovaný Redmi 5 Plus, který se u nás v době jeho představení již prodával. Společně s ním byl také v Indii odhalen model Redmi Note 5 Pro, a právě ten byl nyní znovu představen jako Redmi Note 5. Tedy až na pár odlišností.

Nový Redmi Note 5 sdílí s indickým Redmi Note 5 Pro design, rozměry a téměř kompletní specifikaci: má 6″ displej s FullHD+ rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 636, 4 000mAh baterii a tři paměťové varianty – 3+32 GB, 4+64 GB a 6+64 GB. Nové jsou zejména fotoaparáty; ten hlavní je nadále duální, hlavní složka si ponechala rozlišení 12 MPx, dostala však čočku s lepší světelností f/1.9, fázové ostření a větší pixely (1,4 mikronu). Sekundární kamerka zůstala 5Mpx. Přední fotoaparát nově dostal rozlišení 13 Mpx, fázové ostření a schopnost využívat prvky umělé inteligence. Novinka také dostala rychlejší nabíjení a novější Android, jímž je verze 8.0 Oreo ověnčená nadstavbou MIUI 9.

Xiaomi Redmi Note 5 se bude na čínském trhu prodávat od 1 099 CNY (asi 3 600 korun bez DPH) v černé, modré, zlaté a růžovo-zlaté barvě. Na rozdíl od indické varianty by měl být tento model prodáván globálně, v Evropě má stát 230 EUR (asi 5 900 korun) za 32GB model a 270 EUR (asi 6 900 korun) za verzi s 64GB pamětí.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku