Domů » Bleskovky » Xiaomi, Realme, Oppo a OnePlus: na tyto telefony si můžete již dnes nainstalovat Android 11

Xiaomi, Realme, Oppo a OnePlus: na tyto telefony si můžete již dnes nainstalovat Android 11

Google včera uvolnil finální verzi operačního systému Android 11, přičemž od první chvíle si ji mohou stáhnout majitelé smartphonů Google Pixel (mimo první generace). Google v doprovodné tiskové zprávě zmínil i dostupnost aktualizace u telefonů ostatních značek, ale nijak ji nekonkretizoval. Pojďme se tedy podívat na to, na jaké další telefony si můžete Android 11 nainstalovat již dnes.

Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro

Mezi první podporované telefony se zařadil dvojlístek Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, což jsou modely, které se na českém trhu prodávaly pouze krátce. V případě Xiaomi je nejnovější Android 11 svázaný s nadstavbou MIUI 12, výše uvedené telefony z globální distribuce dostávají rovnou ostrou verzi bez nutnosti registrace do jakýchkoliv vývojářských/beta programů.

mi 10

OnePlus 8 a 8 Pro

Android 11 přichází i na smartphony OnePlus 8 a 8 Pro. U těchto telefonů má nový Android podobu prostředí OxygenOS 11, které přináší velké změny zejména v uživatelském prostředí. Bohužel v případě telefonů OnePlus není zatím Android 11 distribuován jako ostrá verze, ale pouze jako veřejná beta. Pokud se chcete zapojit do testování, musíte si stáhnout aktualizační balíček pro váš telefon na těchto stránkách a postupovat podle přiloženého návodu (v angličtině).

oxygen

Realme X50 Pro

Dalším telefonem, na který lze Android 11 nainstalovat, je Realme X50 Pro, ovšem v tomto případě se jedná pouze o preview vyžadující registraci na stránkách výrobce. Limit testujících je bohužel omezen na 100 účastníků, takže již nyní se dá předpokládat plné obsazení.

realme

Oppo Find X2 a Reno 3

Svoji podobu Androidu 11 představila i společnost Oppo. V jejím případě je systém překrytý nadstavbou ColorOS 11 a je již nyní k dispozici ve veřejné beta verzi pro smartphony Find X2, X2 Pro, Reno 3 a Reno 3 Pro.

oppo

Zapojení do veřejného testování je podmíněno registrací na stránkách Oppo, i v tomto případě bude počet testujících omezen. Oppo chystá na 14. září speciální akci, na které budou odhaleny všechny novinky v prostředí ColorOS 11. Konference bude streamována online.

Samsung Galaxy S20

Beta program pro testování Androidu 11 otevírá i Samsung, ovšem zatím pouze pro vybrané vývojáře z Jižní Koreji a Spojených států. Testovací verze je v případě Samsungu svázaná s novou verzí prostředí One UI 3 a dostupná je pro všechny smartphony řady Galaxy S20.

samsung

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Vladimír Novák

    Nikde nemohu zjistit jak to vypadá s update na Android 11 pro Realme X2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).