Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Pad 4: máme oficiální rendery a známe prodejní cenu

Xiaomi Mi Pad 4: máme oficiální rendery a známe prodejní cenu

Xiaomi se nijak nesnaží ukrývat novinky, které představí příští týden. Včera jsme měli tu čest prohlédnout si galerii renderů smartphonu Redmi 6 Pro, dnes si můžeme prohlédnout chystaný tablet Mi Pad 4.

Bude se jednat o klasický tablet pro konzumaci obsahu, žádné přídavné klávesnice, žádné stylusy, ale klasická placka s osmipalcovým displejem o poměru stran 16:10. Díky poměrně tenkým rámečkům se bude jednat o poměrně kompaktní zařízení, které by díky 6 000mAh baterii mohlo zaujmout slušnou výdrží na jedno nabití. Mi Pad 4 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660, který má být schopen akcelerovat některé funkce využívané umělou inteligencí, například rozpoznávání obličeje. Tuto funkci bude zajišťovat 5Mpx fotoaparát vpředu, kamerka v levém horním rohu zad bude mít rozlišení 13 Mpx.

Ceny potěší

Mi Pad 4 má jít do prodeje ve dvou variantách – základní model má dostat 4 GB RAM a 64GB úložiště, dražší model má mít 6 GB RAM, 128GB úložiště a navíc ještě LTE konektivitu. První model má stát 1 499 CNY (asi 5 100 korun bez DPH), vybavenější verze 1 999 CNY (asi 6 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Parada. Jedna z mala konkurencii pre iPad Mini a oni dodrbu aj to … ach, keby radsej kopirovali …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).