TOPlist

Xiaomi Mi Mix Fold: ohebný smartphone pózuje na propagačním materiálu

Xiaomi Mi Mix Fold

Včera se odehrála velká tisková konference Xiaomi, na které byla představena velká spousta nových zařízení, ovšem jedno nám stále čínský výrobce „dluží“. Dlouze se spekulovalo, že včerejší tiskovka přinese i první ohebný smartphone Xiaomi vybavený speciální kapalinovou čočkou nad hlavním fotoaparátem, nakonec jsme se jej ale nedočkali. I když jeho příchod je možná na spadnutí.

Xiaomi Mi Mix Fold pózuje v propagačním materiálu

Na čínské síti Weibo se objevil snímek propagačního materiálu, na kterém se první ohebné Xiaomi ukazuje v celé své kráse. Potvrzují se předchozí zvěsti a fotografie prototypu, podle nichž má být Mi Mix Fold konstrukčně podobný Samsungu Galaxy Z Fold 2, tedy zařízení s ohebným displejem uvnitř a sekundárním zobrazovačem na vnější straně. Zadní stranu telefonu bude zdobit poměrně velký fotomodul obsahující minimálně tři kamerky a LED blesk.

Spoustu detailů o Xiaomi Mi Mix Fold zatím neznáme, stejně tak nevíme, kdy se odehraje očekávaná premiéra. Podle analytika Rosse Younga by se tak mělo stát až v druhé polovině letošního roku, kdy kromě Xiaomi představí své ohebné novinky i Google, Oppo a Vivo.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku