Další Xiaomi Mi Mix na obzoru. Dostane revoluční kapalinovou čočku

Xiaomi příští pondělí pořádá virtuální tiskovou konferenci, na které budou představeny nové smartphony vlajkové řady Mi 11. Čínský výrobce tuto akci v upoutávkách označuje hashtagem #XiaomiMegaLaunch a vypadá to, že se skutečně bude jednat o „mega“ událost. Kromě nových vlajek se totiž dočkáme i nového experimentálního smartphonu z řady Mi Mix.

mi mix 2

Příští Mi Mix se bude pyšnit kapalinovou čočkou

Smartphony řady Mi Mix se vždy honosily neobvyklými technologickými řešeními a ani ten příští nebude výjimkou. Internetem kolují první upoutávky, které lákají na přítomnost kapalinové čočky fotoaparátu. Xiaomi tuto technologii nazývá „bionickou fotografií“, neboť má napodobovat fungování lidského oka.

mi mix 1

Kapalinovou čočku má tvořit průhledná tekutina obalená ultratenkým filmem, který dokáže měnit zakřivení čočky. Kapalina má nabídnout vysokou propustnost světla, nízkou disperzi a extrémní odolnost vůči vnějším vlivům. Výhodou tohoto řešení má být bleskurychlé přeostřování a minimalizace zkreslení. Některé (možná až příliš) optimistické spekulace hovoří o plynulé změně ohniskové vzdálenosti, čímž by se mohl minimalizovat počet fotoaparátů na zádech telefonu; jedna kamerka by mohla sloužit jak pro širokoúhlé, tak pro přiblížené záběry.

Mi MIX introducing Liquid Lens

Bude chystaný Mi Mix ohebný?

A jak bude samotný telefon vypadat? To zatím není příliš jisté. Internetem kolují fotografie prototypu označeného Mix, který má skládací konstrukci.

Je tedy možné, že příští Xiaomi Mi Mix bude prvním smartphonem tohoto výrobce s ohebným displejem a navrch přihodí jako bonus tekutou čočku. Koneckonců, smartphony Mi Mix byly vždy spíše experimentálními a výrobce si na nich může vyzkoušet spoustu technologií, které se do prodejních zařízení dostanou až v horizontu několika příštích let.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku