Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 3 v testu odolnosti: napraví vysouvákům reputaci?

Xiaomi Mi Mix 3 v testu odolnosti: napraví vysouvákům reputaci?

Smartphone Oppo Find X je rozhodně skvěle vypadající a dobře vybavený smartphone, test odolnosti youtubera JerryRigEverything však odhalil poměrně značkou křehkost, kterou zapříčinila výsuvná konstrukce. Po půl roce se do jeho rukou dostal další vysouvák, konkrétně Xiaomi Mi Mix 3 (recenze). Obstojí ve stejných disciplínách lépe?

How Durable is a Sliding Phone? - Xiaomi Mi Mix 3

Zepředu sklo, zezadu keramika

Xiaomi Mi Mix 3 má stejně jako většina smartphonů na přední straně displej chráněný sklem Gorilla Glass, proto není překvapením odolnost vůči předmětům do tvrdosti 6 podle Mohsovy stupnice. Odolné sklo kryje i všechny fotoaparáty, takže by nemělo dojít k jejich snadnému poškrábání. Tedy pokud se tedy mezi obě posuvné desky nedostanou nečistoty, které by mohly vést k poškození čoček čelního fotoaparátu.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Mix 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,9 x 74,7 x 8,5 mm, Hmotnost: 218 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6/8/10 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,39", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 + 2 Mpx, Full HD video, HDR režim
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Záda jsou na tom o něco lépe, chrání je keramika, takže se hlubší škrábance objevují až při kontaktu s materiálem o tvrdosti 8. Rámeček spodní části telefonu včetně tlačítek je vyroben z hliníků, kovová je i ochrana reproduktorů. Rámeček displejové části telefonu je plastový, což nemusí být na škodu – při pádu je náraz aspoň malinko utlumen, což může v konečném důsledku zachránit celý displej. Ten je mimochodem tvořen AMOLED panelem, což znamená, po přímém kontaktu s ohněm jednotlivé pixely zbělají a už tak zůstanou napořád.

Xiaomi Mi Mix 3: recenze

I vysouvák může být pevný

A jak je na tom telefon s celkovou odolností? Výborně. Oproti zmíněnému Oppo Find X, který se při ohybu zlomil jako tatranka, nevykázalo Xiaomi ani náznak ohnutí. Je vidět, že i vysouvák může být zkonstruován pevně, jedinou nevýhodou tak může být absence jakékoliv odolnosti vůči vodě a prachu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).