Xiaomi Mi Mix 3 v testu odolnosti: napraví vysouvákům reputaci?

Smartphone Oppo Find X je rozhodně skvěle vypadající a dobře vybavený smartphone, test odolnosti youtubera JerryRigEverything však odhalil poměrně značkou křehkost, kterou zapříčinila výsuvná konstrukce. Po půl roce se do jeho rukou dostal další vysouvák, konkrétně Xiaomi Mi Mix 3 (recenze). Obstojí ve stejných disciplínách lépe?

Zepředu sklo, zezadu keramika

Xiaomi Mi Mix 3 má stejně jako většina smartphonů na přední straně displej chráněný sklem Gorilla Glass, proto není překvapením odolnost vůči předmětům do tvrdosti 6 podle Mohsovy stupnice. Odolné sklo kryje i všechny fotoaparáty, takže by nemělo dojít k jejich snadnému poškrábání. Tedy pokud se tedy mezi obě posuvné desky nedostanou nečistoty, které by mohly vést k poškození čoček čelního fotoaparátu.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Mix 3

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4× 2,8 GHz Kryo 385 Gold + 4× 1,7 GHz Kryo 385 Silver, GPU: Adreno 630, RAM: 6/8/10 GB, interní paměť: 128/256 GB, pam. karta:
Rozměry: 157,9 × 74,7 × 8,5 mm, hmotnost: 218 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

6,39", Super AMOLED, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2340 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12 Mpx, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS, druhý: 12 Mpx, teleobjektiv, 1/3.4", 1.0µm, selfie kamera: 24 + 2 Mpx, Full HD video, HDR

Záda jsou na tom o něco lépe, chrání je keramika, takže se hlubší škrábance objevují až při kontaktu s materiálem o tvrdosti 8. Rámeček spodní části telefonu včetně tlačítek je vyroben z hliníků, kovová je i ochrana reproduktorů. Rámeček displejové části telefonu je plastový, což nemusí být na škodu – při pádu je náraz aspoň malinko utlumen, což může v konečném důsledku zachránit celý displej. Ten je mimochodem tvořen AMOLED panelem, což znamená, po přímém kontaktu s ohněm jednotlivé pixely zbělají a už tak zůstanou napořád.

I vysouvák může být pevný

A jak je na tom telefon s celkovou odolností? Výborně. Oproti zmíněnému Oppo Find X, který se při ohybu zlomil jako tatranka, nevykázalo Xiaomi ani náznak ohnutí. Je vidět, že i vysouvák může být zkonstruován pevně, jedinou nevýhodou tak může být absence jakékoliv odolnosti vůči vodě a prachu.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku