Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 3 s podporou 5G dorazí v květnu. Cena není vysoká

Xiaomi Mi Mix 3 s podporou 5G dorazí v květnu. Cena není vysoká

Společnost Xiaomi na veletrhu MWC představila inovovanou variantu smartphonu Mi Mix 3 (recenze). Jedná se prakticky stejný smartphone, jaký představen loni v říjnu, novinkou je však podpora sítí 5G, kterou zajišťuje čipset Qualcomm Snapdragon 855 ve spolupráci s modemem Snapdragon X50.

Nepřehlédněte5G klepe na dveře: fascinující technologie plná úskalí

Xiaomi přímo v rámci své tiskové konference ukázalo úspěšný videohovor zprostředkovaný v 5G síti španělského operátora Orange. Díky sítím 5G má být telefon schopný stahovat data rychlostí 2 Gbps a vyšší, podle Xiaomi bude možné stáhnout 15minutové video ve Full HD o velikosti 256 MB za pouhou jednu vteřinu.

Zbytek parametrů zůstává stejný jako u loňského modelu, můžete se tak těšit na keramické tělo, s výsuvným mechanismem nebo na kvalitní displej a fotoaparát.

Telefon bude nabízen v barvách Onyx Black a Saphire Blue, Xiaomi jej bude prodávat od května letošního roku na celém světě včetně západní Evropy. Cena má startovat na 599 EUR (asi 15 400 korun), což je velmi příjemné překvapení; očekávali jsme, že první 5G smartphony budou výrazně dražší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).