Xiaomi Mi Mix 3 na oficiálním renderu. Nulové rámečky a vysouvací kamera

Zdá se, že vlajkové smartphony se brzy začnou dělit do dvou táborů. V obou případech bude cílem maximalizovat využití čelní plochy displejem, což bude realizováno buď výřezem v displeji nebo vysouvací selfie kamerkou. S druhým jmenovaným řešením přišla jako první dvojice Vivo a Oppo, nyní je následují další, například Huawei se smartphonem Magic 2, či Xiaomi s chystaným modelem Mi Mix 3.

Design jako Oppo Find X

Tiskový snímek Xiaomi Mi Mix 3 vystavil na čínskou mikroblogovací síť Weibo prezident Xiaomi Lin Bin, později jej potvrdil sám ředitel společnosti Lei Jun. Zdá se, že si Xiaomi chce ukrást alespoň malý kousek pozornosti, který si pro sebe aktuálně berou novinky představené na berlínském veletrhu IFA.

Xiaomi Mi Mix 3 si viditelně bere inspiraci z telefonu Oppo Find X, avšak zřejmě tento koncept dotáhne ještě o krůček dál. Ve výsuvném mechanismu se viditelně ukrývá spousta kruhových prvků, které nepochybně tvoří pokročilou 3D kameru známou z modelu Xiaomi Mi 8. Zda bude tímto mechanismem skrytý i hlavní fotoaparát, zatím nevíme, doufáme však, že konstrukce bude odolnější než v případě Oppo Find X.Nepřehlédněte

Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang (video)

Bohužel zatím nebylo oznámeno datum premiéry, dá se však předpokládat, že Xiaomi využije prostor v blízkosti tiskové konference Apple, která se odehraje 12. září.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku