Xiaomi Mi Electric Scooter 3 míří do Česka. První zájemci dostanou dárek

xiaomi mi electric scooter 3 cov

Společnost Xiaomi prodává pod svou značkou celou plejádu produktů a kromě telefonů a chytrého příslušenství najdeme její logo také na elektrických koloběžkách. Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je novinkou čínského giganta, jež zamíří též na český trh, a první zájemce láká na dárek.

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 si stále zachovává přednosti předchozích modelů, jako je například praktické lehké tělo vyrobené z hliníku, které vylepšuje trojitou skládací konstrukci, díky níž koloběžku lze pohodlně přenášet, přepravovat vlakem či autobusem nebo jednoduše složit a uložit na zadní sedadlo auta. Hmotnost koloběžky je 13,2 kg, přičemž maximální nosnost je 100 kg.

 

Elektrická koloběžka Mi Electric Scooter 3 dosahuje rychlosti až 25 km/h s motorem o maximálním výkonu 600 W, díky čemuž zvládá jízdu po svazích nebo nerovnostech během krátkých výletů po městě. Maximální dojezd koloběžky by měl činit 30 km, a to díky baterii o kapacitě 7,65 Ah. Xiaomi myslelo také na bezpečnost – mezi nové bezpečnostní prvky patří rekuperační protiblokovací systém E-ABS a nová zadní oboustranná kotoučová brzda.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 bude dostupná ve dvou barevných variantách (černé Onyx Black a šedé Gravity Grey) za cenu 11 990 korun. Oficiální start prodeje je 16. srpna, nicméně v rámci předprodeje od 1. do 15. srpna lze u Alzy a ve značkových prodejnách Xiaomi získat navíc chytré hodinky Mi Watch Lite zdarma.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku