Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Electric Scooter 3 míří do Česka. První zájemci dostanou dárek

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 míří do Česka. První zájemci dostanou dárek

Společnost Xiaomi prodává pod svou značkou celou plejádu produktů a kromě telefonů a chytrého příslušenství najdeme její logo také na elektrických koloběžkách. Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je novinkou čínského giganta, jež zamíří též na český trh, a první zájemce láká na dárek.

xiaomi mi electric scooter 3 cov
Xiaomi Mi Electric Scooter 3 míří do Česka

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 si stále zachovává přednosti předchozích modelů, jako je například praktické lehké tělo vyrobené z hliníku, které vylepšuje trojitou skládací konstrukci, díky níž koloběžku lze pohodlně přenášet, přepravovat vlakem či autobusem nebo jednoduše složit a uložit na zadní sedadlo auta. Hmotnost koloběžky je 13,2 kg, přičemž maximální nosnost je 100 kg.

 

Elektrická koloběžka Mi Electric Scooter 3 dosahuje rychlosti až 25 km/h s motorem o maximálním výkonu 600 W, díky čemuž zvládá jízdu po svazích nebo nerovnostech během krátkých výletů po městě. Maximální dojezd koloběžky by měl činit 30 km, a to díky baterii o kapacitě 7,65 Ah. Xiaomi myslelo také na bezpečnost – mezi nové bezpečnostní prvky patří rekuperační protiblokovací systém E-ABS a nová zadní oboustranná kotoučová brzda.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 bude dostupná ve dvou barevných variantách (černé Onyx Black a šedé Gravity Grey) za cenu 11 990 korun. Oficiální start prodeje je 16. srpna, nicméně v rámci předprodeje od 1. do 15. srpna lze u Alzy a ve značkových prodejnách Xiaomi získat navíc chytré hodinky Mi Watch Lite zdarma.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Žalostně málo informací, tedy myslím těch technických.
  Članek byl vhodně přeložen, ale nedoplněn o podstatné informace.

  • Článek nebyl nikterak přeložen. Od distributora jsme dostali tiskovou zprávu v češtině, ze které kolega při tvorbě textu čerpal. Jaké informace konkrétně vám chybí? Pokusíme se je případně zjistit/doplnit.

 2. Jirko: Tak to by měl distributor zvážit obměnu produktového oddělení, když vám poskytl, tak omezené informace. Případně by mohl pan Chrobok příště zkusit kouknout na web mi.com
  – „… nová zadní oboustranná kotoučová brzda.“ -> není pravda, brzda je na jedné straně.
  – „… které vylepšuje trojitou skládací konstrukci, …“ -> není pravda, konstrukce se skládá v jednom kloubu.
  – „Maximální dojezd koloběžky by měl činit 30 km díky baterii o kapacitě 7,65 Ah.“ -> při jakém napětí? Je rozdíl 7,65 Ah při 3,85 V a při 36 V.
  – maximální výkon taky nikoho nezajímá, důležitý je jmenovitý, který je 300 W.
  – chybí doba nabíjení, která činí 5,5 h.

 3. Ještě je dobré dodat že to není nic výjimečného spíš naopak za tu cenu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).