Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band: Barevný sportovní náramek s extrémně nízkou cenou

Xiaomi Mi Band: Barevný sportovní náramek s extrémně nízkou cenou

Společně s novou vlajkovou lodí Mi4 dnes představil čínský výrobce Xiaomi nositelné příslušenství v podobě barevného náramku. Využití nalezne při sportování, ale i při spaní – na základě vestavěných senzorů dokáže sledovat pohyb uživatele i jeho spánkovou aktivitu, přičemž probuzení vibracemi naplánuje v zadaném intervalu v ten nejvhodnější okamžik. Náramek rovněž dokáže odemknout spárovaný smartphone.

  

Mezi hlavní přednosti Xiaomi Mi Band patří bezesporu jeho výdrž na baterii, která činí až 30 dnů. Svůj podíl na tom má absence jakéhokoliv displeje, notifikace obstarává trojice diod. Náramek bude nabízen v mnoha pestrobarevných variantách, k dispozici však budou rovněž konzervativnější verze. 

    

Potěší i odolnost s certifikací IP67 a hlavně velmi nízká cena, která je stanovena na 79 jenů (asi 260 Kč bez DPH), bohužel první vlna prodejů se bude týkat pouze čínského trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Pavel (neregistrovaný)

  Bude se dát „spárovat“ i s mobilem s WP?

  • O tom pochybuji. Oficiální aplikace bude zřejmě jen pro Android, stejně jako v případě tlačítka Mi Key.

  • pavel (neregistrovaný)

   To by byla škoda, osobně nevidím moc důvodů pro koupi chytrých náramků za tisíce, ale kdyby byl tenhle kompaktibilní s ios za pár stovek hned bych vyzkoušel :-)

 2. Takže ten náramek dokáže monitorovat trať … dá se zjistit, jestli přídavný SW změří např. i průměrnou rychlost, převýšení a podobně?

 3. flejmendr (neregistrovaný)

  Jestli to dobre chapu vetu:“přičemž probuzení vibracemi naplánuje v zadaném intervalu v ten nejvhodnější okamžik“ obsahuje ten naramek vybracni mechanismus ? to by byla pecka to by byla moc pekna fuknce? nebo pouze vysle povel telefonu aby zacal vybrovat ? nevite

  • Ondřej Gardavský

   Podle informací na stránkách výrobce obsahuje náramek i vibrační mechanismus, který by kromě toho chytrého buzení měl upozorňovat i na příchozí hovory (na ruce člověk ty vibrace ucítí spíš než někde v kapse u bundy, na opasku apod.)

 4. Extrémně nízká cena? Právě naopak, konečně přijatelná cena. Nijak sem se neztotožnil s cenovou politikou výrobců těchto chytrých náramků a lituji toho, kdo je ochotný zaplatit za kus gumy a pár senzorů několik tisíc.

 5. zipp (neregistrovaný)

  Vysvětlil by mi prosím někdo, k čemu je takovýto sportovní náramek? Co to umí (ve spojitosti se sportem)? Zjistil jsem, že tep to měřit neumí a nenapadá mě, k čemu jinýmu by to mohlo být

  • SimTrix (neregistrovaný)

   Já se v tom moc nevyznám, ale představuji si to tak, že s sebou nemusíš tahat mobil například na běhání/kolo a tohle ti sleduju trasu, kudy běžíš a potom, až se vrátíš, to spojíš s mobilem a nějakou fit appkou. Teda takhle by se mi to líbilo, ale jestli to je skutečnost? To nevím :D

  • SimTrix (neregistrovaný): To bude mít 100mAh apod. aku, kolik času myslíš, že by to napájelo GPSku? A za ty prachy? Trochu realismu pls:)

 6. Ad výdrž, standby víceméně nic neříká….

 7. Ivana Řehačková

  Dobry den potrebuji odparovat telefon huawei ktery uz nevlastním se zarizenim Mifit. A sparovat potom s mobilem asus. To uz umím, ale az me to pustí do systemu. Dekuji za radu. Ivana

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).