Xiaomi Mi Band 7 oficiálně! Má větší displej s pohotovostním režimem a delší výdrž

Xiaomi Mi Band 7 press

Společnost Xiaomi odhalila novou generaci zřejmě nejpopulárnějšího chytrého náramku na světě. Nový Xiaomi Mi Band 7 přináší oproti předchůdcům několik drobných vylepšení, z nichž tou nejviditelnější je jednoznačně pokročilejší displej.

Úhlopříčka AMOLED panelu mezigeneračně narostla z 1,56 na 1,62″, což na první pohled nevypadá jako významné zvětšení, ovšem v ploše celý zobrazovač narostl o slušných 25 procent. Displej se dále pyšní rozlišením 192 × 490 pixelů, maximálním jasem 500 nitů, a především podporou Always-On režimu.

Xiaomi Mi Band 7

V případě AOD se však nejedná o žádný speciální úsporný mód, ale o neustálé zobrazení vámi zvoleného ciferníku. V tom případě se však musíte spokojit s nižší výdrží zhruba 9 dní, přičemž při méně náročném užívání se můžete dostat až na metu 14 dní. Svůj díl na tom nese i větší baterie s kapacitou 180 mAh, kterou lze dobít za zhruba 2 hodiny.

Xiaomi Mi Band 7 2

Náramek je opět voděodolný (5 ATM) a dokáže monitorovat až 120 různých sportovních aktivit. Samozřejmostí je i zobrazování notifikací, měření srdečního tepu, a dokonce i nasycení krve kyslíkem, přičemž při hodnotách pod 90 procent vás náramek upozorní vibrací. K dispozici bude i varianta s NFC pro mobilní placení.

Xiaomi Mi Band 7 půjde do prodeje později v tomto roce, cena je stanovena na 239 CNY (asi tisíc korun). Na evropskou premiéru a oficiální českou cenu si však budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku