Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 5: větší displej, magnetické nabíjení a spousta nových funkcí

Xiaomi Mi Band 5: větší displej, magnetické nabíjení a spousta nových funkcí

Společnost Xiaomi dnes představila pátou generaci svého populárního náramku Mi Band, díky kterému se pravidelně umisťuje v žebříčku největších výrobců nositelné elektroniky. Na první pohled Mi Band 5 vypadá stejně jako jeho předchůdce, ale nenechte se mýlit, novinek Xiaomi připravilo víc než dost. Globální varianta rovněž dostane nepatrně odlišný název.

xiaomi mi band 5 1

Mi Band 5: pro nabíjení není nutné vytahovat modul z pásku

Princip se od první generace nezměnil, Mi Band 5 stále tvoří pryžový pásek, do kterého je zasazen vyjímatelný modul s displejem a veškerou elektronikou. Pásky bude možné měnit dle libosti, v základu se můžete těšit na žlutou, modrou, zelenou, hnědou, modrou, růžovou a olivově zelenou barvu. Pokud se nerozhodnete měnit barvy podle nálady, vytahování modulu z náramku nebude prakticky nutné. Výrobce změnil způsob nabíjení, nově jej obstarává dvojice pinů na spodní části náramku a magnetická nabíječka.

xiaomi mi band 5 6

Mi Band 5 se také chlubí větším 1,1“ displejem, což je mezigenerační nárůst o 15 procent. Pro zobrazovač výrobce připravil stovku nových animovaných ciferníků, některé z nich pocházejí z populárních animovaných seriálů. Náramek pochopitelně umí notifikovat na příchozí události a monitorovat sportovní aktivitu – předpřipraveno je celkem 11 sportů a několik „profesionálních“ senzorů včetně barometru, gyroskopu, akcelerometru a snímače tepové frekvence s vylepšeným PPG senzorem.

xiaomi mi band 5 4

K dispozici je i speciální verze s NFC pro mobilní platby a podporou hlasové asistentky Xiao AI, zatím však není jisté, zda tyto funkce bude možné využívat i za hranicemi Číny. Náramek se chlubí voděodolností do 5 ATM a dvoutýdenní výdrží, kterou zajišťuje 125mAh baterie. Na náramku běží vlastní prostředí výrobce, které je obohaceno o nové funkce – sledování menstruačních cyklů či vzdálená spoušť fotoaparátu.

xiaomi mi band 5 3

Cena a dostupnost

Xiaomi Mi Band 5 se bude v Číně prodávat od 18. června, cena je stanovena na 189 CNY (asi 630 korun bez DPH), popř. 229 CNY (asi 760 korun) za variantu s NFC.

Dva na sobě nezávislé zdroje nám potvrdily termín dostupnosti náramku Xiaomi Mi Band 5 na českém trhu. Stane se tak v průběhu měsíce července. Oficiální evropská cena zatím známa není.

xiaomi mi smart band 5

Zajímavé je, že na globálním trhu se náramek bude prodávat pod lehce předělaným název Xiaomi Mi Smart Band 5, zatímco v Číně zůstane jako Mi Band 5.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments