Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A1 dostává beta verzi Orea. Finální by měla přijít do konce roku

Xiaomi Mi A1 dostává beta verzi Orea. Finální by měla přijít do konce roku

Smartphone Xiaomi Mi A1 je v portfoliu výrobce prvním zařízením, které pohání čistý Android z programu Android One prakticky bez jakýchkoliv kudrlinek. Díky tomu se mohou jeho majitelé těšit na rychlé aktualizace systému, jelikož není zatížen nadstavbou MIUI. V minulém týdnu čínský výrobce zahájil registrace tohoto modelu do beta programu pro testování Androidu Oreo, nyní si mohou zaregistrovaní účastnící Oreo do svých telefonů stáhnout.

Android 8.0 Oreo: sušenka s dobrou příchutí (recenze)

Balíček zabírá 1104 MB a přináší veškeré novinky, které uvařil sám Google ke konci letních prázdnin – nové notifikace, funkci obraz v obraze, notifikační tečky, apod. Kromě toho má u Mi A1 dojít ke zrychlení čtečky otisků prstů, naopak zatím zcela bez chyb nefunguje funkce dual SIM.

Xiaomi slibuje, že stabilní verze systému bude pro veřejnost dostupná ještě před koncem letošního roku.

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).