Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 6 na prvních fotografiích: známe i hardwarovou výbavu

Xiaomi Mi 6 na prvních fotografiích: známe i hardwarovou výbavu

Jelikož se blíží veletrh MWC, jsou úniky chystaných mobilních zařízení prakticky na denním pořádku. Loni se na této tradiční každoroční akci poprvé prezentovala společnost Xiaomi se svým vlajkovým smartphonem Mi 5, letos by se měla historie opakovat. Jak by měl jeho nástupce s označením Mi 6 vypadat, a jak by měl být vybaven, odhaluje stránka MyDrivers.com.

xiaomi-mi-6-leaked-photo-768x581

Xiaomi Mi 6 má přijít ve dvou variantách – klasické a Pro. První model má nabídnout plochý displej a 4 GB RAM, druhý má mít displej oboustranně zahnutý a o 2 GB RAM více. V obou případech se má o pohon starat čipset Qualcomm Snapdragon 835, s nímž má telefon nabídnout dechberoucí výkon – v minulém týdnu jej údajně zachytil benchmark AnTuTu a udělil skóre 210 329 bodů, tedy zhruba o 30 tisíc více než má dosud vedoucí iPhone 7 Plus.

xiaomi-mi-6-antutu-kk

Novinka má nabídnout i vysokou výdrž na jedno nabití, zajištěnou akumulátorem o kapacitě 4 000 mAh, díky čipsetu od Qualcommu nebude chybět ani podpora rychlého dobíjení Quick Charge 4. Ve výbavě najdeme i čtečku otisků prstů umístěnou pod displejem.

Recenze Xiaomi Mi 5: Bojovník se šrámem na duši

Podle MiDrivers.com má jít Xiaomi Mi 6 na trh s cenou 1 999 juanů (asi 7 400 korun bez DPH), verze Pro pak má stát 2 499 juanů (asi 9 300 korun bez DPH).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. nic moderniho se nekona, opet neodstranili ramecky nahore a dole takze cau

  • Poč by to dělali? Rámečky dole a nahoře jsou správně využity. Nahoře kamera, senzory, reproduktor.
   Dole správně umístěna čtečka otisků-zepředu a pokud tam jsou, tak senzorové ovládací prvky. A v případě že by to mělo mít stereo, tak reproduktor.

 2. Proč teď všichni dělají to odporné obdélníkové mechanické tlačítko uprostřed jako samsung?

  • Z čeho vyplynulo, že je mechanické?

   • I kdyby bylo senzorové, nic se tím nemění, je to ošklivá kopie ošklivého samsung tlačítka. Kdysi to byla neblahá doména pouze samsungu, teď to má samsung, htc, Xiaomi, Oneplus atd. Je to jen věc názoru, mě se prostě nelíbí a mrzí mě, že zrovna toto přebírají jiní výrobci

   • Tak design je celkem dost subjektivní. Já s tím tlačítkem teda problém nemám. Hlavní je, že tam je čtečka, reps. Že je zepředu (SGS7)

   • Aha, že jsi zmínil explicitně mechanické.
    Tak jde tedy jen o zvýraznění místa, kde se akceptuje otisk (pokud pomíjíme princip talčítka). To souhlasím, dovedu si představit, že to obstará prosté podsvícení ohraničení ve chvíli, kdy bude otisk systémem akceptován. Třeba s efektem pulzace nebo animací. Mě by to neurazilo, nemusí to být vše opravdu nudná černá placka za všech okolností:)

  • Ten snímek zde nebude pravdiví proč by nepoužili čtečku tu co má Mi 5s? Která je v těle a ne jako zde na snímku.

   • Protože si musíš uvědomit, že ty telefony nejsou vyvíjený Xiaomi, ale dodavateli, od kterých je to přebíráný. V zásadě ty telefony mezi sebou nemusí mít hlavu a patu.

 3. No nějak se my to nezdá. Řada Mi má ze předu v levém horním rohu stříbrné Mi. Tenhle telefon tam nic takového nemá…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).