Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 5c zná svoji výbavu: premiéra už příští týden?

Xiaomi Mi 5c zná svoji výbavu: premiéra už příští týden?

Společnost Xiaomi zřejmě připravuje další smartphone využívající názvu aktuální vlajkové lodě Mi 5. Po modelech Mi 5s a Mi 5s Plus má přijít levnější varianta Mi 5c; i ta však bude mít rozhodně co nabídnout.

Pokračovatel modelu Mi 4c má dostat prémiovější vzhled, který bude utvářet zejména celokovové unibody tělo připomínající minulé generace iPhonů. Čelní stranu má vyplňovat 5,5″ Full HD displej překrytý ochranným sklem s 2,5D efektem, nad ním se mí nacházet čočka 8Mpx selfie kamerky, pod ním pak senzor s funkcí čtečky otisků prstů. Fotoaparát na zadní straně pak bude údajně připraven na tvorbu až 12Mpx snímků.

xiaomi-mi-5c-leak-1-768x624

Podle údajů z benchmarku má Xiaomi Mi 5c pohánět osmijádrový procesor (zřejmě 8 x Cortex-A53) s taktem 2,2 GHz, s grafickým čipem Mali-T860 MP4 a 3 GB operační paměti. Pro ukládání dat má soužit 64GB paměť. Telefon se údajně dočká podpory funkce dual SIM, nemá chybět ani infračervený port, USB-C  a plná konektivita, která však může v našich končinách narazit na některé frekvence pásem LTE. Operačním systémem bude Android 6.0 Marshmallow.

sp

Podle spekulací z Číny by mohlo být Xiaomi Mi 5c představeno již příští středu 30. listopadu. Cena se má pohybovat na úrovni tisíce jenů, což je v přepočtu asi 3 700 korun bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).