Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10T Pro prozrazen. Nečekejte na premiéru, máme tiskové snímky a kompletní parametry

Xiaomi Mi 10T Pro prozrazen. Nečekejte na premiéru, máme tiskové snímky a kompletní parametry

Už za dva dny se odehraje tisková konference společnosti Xiaomi, na které bude představeno několik nových zařízení, především pak nové vlajkové smartphony řady Mi 10T. Tu mají tvořit dva perfektně vybavené modely Mi 10T a 10T Pro, které bude odzadu jistit levnější Mi 10T Lite. V tomto článku si můžeme s předstihem představit první dva jmenované, neboť se na internet dostaly jak jejich tiskové snímky, tak kompletní soupis parametrů.

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro: hlavním lákadlem 144Hz displej

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro budou prakticky totožné telefony, sdílet spolu budou design, rozměry i drtivou většinu komponent. V obou případech se bude jednat o velká zařízení s fyzickými rozměry 165,1 × 76,4 × 9,33 mm a hmotností 218 gramů. Přední i zadní stranu bude chránit ochranné sklo Gorilla Glass 5, o zvýšené odolnosti zdroj nehovoří.

xiaomi mi 10t pro 4
Xiaomi Mi 10T Pro

Přední stranu vyplní 6,67“ IPS displej s Full HD+ rozlišením na poměru stran 20:9. Xiaomi nebude displej nijak ohýbat přes okraje, a ani se nebude snažit o nejtenčí rámečky na trhu, hlavními lákadly tohoto zobrazovače bude obnovovací frekvence 144 Hz a přesné zobrazení barev v gamutu DPI-P3. Čtečka otisků prstů součástí displeje nebude, najdeme ji na pravém boku v zamykacím tlačítku.

xiaomi mi 10t 5 1
Xiaomi Mi 10T

Rozdíly hledejme v hlavním snímači

Smartphony řady Xiaomi Mi 10T zaujmou netradičním rozmístěním fotoaparátů. Na první pohled by se mohlo zdát, že ve vystouplém obdélníkovém fotomodulu na zádech najdeme pět čoček, ve skutečnosti jsou ale pouze tři.

Konfigurace fotoaparátů bude následující:

  • Hlavní kamerka má rozlišení 108 / 64 Mpx (Mi 10T Pro / Mi 10T)
  • Širokoúhlá se pyšní rozlišením 13 Mpx
  • Posledním do party je 5Mpx makrosnímač

Na optické přiblížení tak bohužel musíme u těchto telefonů zapomenout. Čelní kamerka v otvoru displeje bude mít u obou modelů rozlišení 20 megapixelů a kromě pořizování selfies poslouží i k biometrickému ověření uživatele podle obličeje.

Slušný výkon a podpora 5G

Mozkem Mi 10T (Pro) bude čipset Qualcomm Snapdragon 865 (bez Plus), který Xiaomi na vybraných trzích doplní o 5G modem. Základní model bude nabízen v paměťové variantě 8 + 128 GB (LPPDR 5 a UFS 3.1), vybavenější variantu seženete ve stejné konfiguraci nebo i s dvojnásobným úložištěm.

Bezdrátovou konektivitu kromě nejrychlejších mobilních sítí zastoupí Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, NFC a infračervený port, z fyzických konektorů bude dostupný pouze port USB-C, sluchátkový jack na těle nenajdeme. Skrze USB-C budete připojovat hlavně 33W nabíječku, která bude doplňovat akumulátor s velkorysou kapacitou 5 000 mAh. O podpoře bezdrátového nabíjení bohužel zdroj nehovoří.

Potěší nízkou cenou?

Xioami Mi 10T a 10T Pro budou představeny již tuto středu ve 14:00 našeho času. Očekává se, že Xiaomi u obou novinek zvolí konkurenceschopné ceny – základní Mi 10T má stát 499 EUR (asi 13 500 korun), zatímco Mi 10 Pro má začínat na 599 EUR (asi 16 200 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.