Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10T Pro nabídne 144Hz displej, 108Mpx fotoaparát a nečekaně příjemnou cenu

Xiaomi Mi 10T Pro nabídne 144Hz displej, 108Mpx fotoaparát a nečekaně příjemnou cenu

Smartphony řady Xiaomi Mi 10 se na českém trhu příliš dlouho neohřály, čínský výrobce je krátce po zahájení prodejů bez udání důvodu stáhl. Spekuluje se, že hlavním důvodem byla až příliš sebevědomá cena, se kterou tyto telefony neměly šanci na úspěch. Jak to bude s cenou příštích vlajkových smartphonů Xiaomi? Možná o něco lépe.

xiaomi mi 10T 1
Vlevo Xiaomi Mi 10T Pro, vpravo Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T Pro: vlajková loď se zakrytou čočkou fotoaparátu

Na internet unikly parametry i tiskové snímky chystaných smartphonů Xiaomi Mi 10T a 10T Pro, které budou pravděpodobně představeny někdy v následujících dnech. Vyšší model má nabídnout velmi slušnou výbavu zahrnující 6,67“ displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, čipset Qualcomm Snapdragon 865, podporu sítí 5G, 5 000mAh baterii a hromadu fotoaparátů.

V drobném otvoru v displeji má sídlit 20Mpx selfie kamerka, na zádech pak najdeme tři samostatné snímače v konfiguraci 108 + 20 + 8 Mpx (klasický + širokoúhlý + teleobjektiv). Podle tiskových snímků se může zdát, že telefon má 4 fotoaparáty, ale podle zjištění XDA Developers je jedna z čoček zakrytá.

xiaomi mi 10t pro

Skoro o 10 tisíc levnější než Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10T Pro údajně nebude pouze čínská exkluzivita, ale má dorazit i do Evropy. Podle informátora Ice Universe se máme dočkat velmi konkurenceschopné ceny 699 EUR (asi 18 600 korun), což je výrazně méně než si výrobce účtoval za jarní Mi 10 Pro; jeho startovací cena byla stanovena na 27 990 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments