Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10T Pro nabídne 144Hz displej, 108Mpx fotoaparát a nečekaně příjemnou cenu

Xiaomi Mi 10T Pro nabídne 144Hz displej, 108Mpx fotoaparát a nečekaně příjemnou cenu

Smartphony řady Xiaomi Mi 10 se na českém trhu příliš dlouho neohřály, čínský výrobce je krátce po zahájení prodejů bez udání důvodu stáhl. Spekuluje se, že hlavním důvodem byla až příliš sebevědomá cena, se kterou tyto telefony neměly šanci na úspěch. Jak to bude s cenou příštích vlajkových smartphonů Xiaomi? Možná o něco lépe.

xiaomi mi 10T 1
Vlevo Xiaomi Mi 10T Pro, vpravo Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T Pro: vlajková loď se zakrytou čočkou fotoaparátu

Na internet unikly parametry i tiskové snímky chystaných smartphonů Xiaomi Mi 10T a 10T Pro, které budou pravděpodobně představeny někdy v následujících dnech. Vyšší model má nabídnout velmi slušnou výbavu zahrnující 6,67“ displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, čipset Qualcomm Snapdragon 865, podporu sítí 5G, 5 000mAh baterii a hromadu fotoaparátů.

V drobném otvoru v displeji má sídlit 20Mpx selfie kamerka, na zádech pak najdeme tři samostatné snímače v konfiguraci 108 + 20 + 8 Mpx (klasický + širokoúhlý + teleobjektiv). Podle tiskových snímků se může zdát, že telefon má 4 fotoaparáty, ale podle zjištění XDA Developers je jedna z čoček zakrytá.

xiaomi mi 10t pro

Skoro o 10 tisíc levnější než Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10T Pro údajně nebude pouze čínská exkluzivita, ale má dorazit i do Evropy. Podle informátora Ice Universe se máme dočkat velmi konkurenceschopné ceny 699 EUR (asi 18 600 korun), což je výrazně méně než si výrobce účtoval za jarní Mi 10 Pro; jeho startovací cena byla stanovena na 27 990 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Proto sem natlačí osekanou verzi s nepovedeným 108mpix čipem. Kéž by tady protlačili verzi Ultra.

 2. Když už , tak jedině ASUS Rog Phone ³.

  • Opravdu vtipné ty mínusy u komentářů.
   Je vidět že to čte spousta odborníků a nebo možná Jablíčkáři co závidí volnosti a přednosti Androidu.

  • Napadlo tě někdy, že naprosto drtivé většině lidí je úplně u p*dele nějaký operační systém, otevřenost a tak?

 3. Docela pekny delicko. Ale Fold2 rulezz!

 4. Xiaomi Mi9 a Mi9T Pro se u nás prodávaly za 8-10 tisíc. Před krizí. Při stejné pozici na trhu. To jen tak na srovnání, kolik jsou zákazníci ochotni dát.

 5. Xiaomi se svými 108 MPx jsou výborné, pokud vám jde v první řadě o fotky. Mě jde v první řadě o video a tak jsem přešel z Xiaomi Mi Note 10 Pro na iPhone…

 6. Vždy pokud jde o výrobek od firem působících na území ČLR, se skloňuje cena, opravdu nevím proč? Tyto výrobky mnohdy předčí věhlasný Samsung, Apple a pod nevím proč by nemohly sanovat podobnou cenu. Je na rozhodnutí firmy , kde bude své výrobky prodávat a za kolik a to ještě podléhá schválení akcionářů ( Singapur, Qualcomm a dalších). Kupodivu nikdo se nediví, když firma Samsung prodává své výrobky tu ve Spojených státech, tu v Evropě a jsou různé vybavené. Možná to chce sundat si ty podivné brýle a podívat se na světový obchod jinou optikou!

  • Samozřejmě že si firma může nasadit cenu jakou chce. A samozřejmě to my, zákazníci, nemusíme akceptovat viz předražené Mi 10. Pokud si mám vybrat Xiaomi a Samsung za podobnou cenu, pak asi není o čem. Čína je aspoň prozatím, pouze Čína..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).