Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10 a 10 Pro znají datum premiéry. První upoutávka láká na rychlé úložiště

Xiaomi Mi 10 a 10 Pro znají datum premiéry. První upoutávka láká na rychlé úložiště

Společnost Xiaomi se chystá na představení svých vlakových smartphonů řady Mi 10. Jak je v případě Xiaomi zvykem, pravděpodobně se odehrají dvě premiéry – čínská a globální. Ta čínská zřejmě proběhne pouze online, a to už tento čtvrtek 13. února, prodej pak má být zahájen už den poté. Globální představení se pak odehraje v rámci barcelonského veletrhu MWC 23. února.

Xiaomi Mi 10 a 10 Pro: atraktivní vzhled a vysoký výkon

Xiaomi zaslalo na čínskou mikroblogovací síť Weibo první upoutávky, jedna z nich například prozrazuje přítomnost rychlého úložiště typu UFS 3.0. Stoprocentně můžeme počítat i s výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 a Xiaomi se určitě nenechá zahanbit ani v dalších parametrech. Spekuluje se například o 120Hz displeji, 108Mpx fotoaparátu a ultrarychlém dobíjení akumulátoru výkonem až 66 Wattů.

Upoutávky také potvrzují podporu sítí 5G, zakřivený displej s ultratenkými rámečky a spoustu čoček hlavního fotoaparátu. Jedním z nich bude „přibližovací“ kamera, pravděpodobně s 5násobným optickým přiblížením a vícenásobným hybridním zoomem. Xiaomi se pochlubilo jeho schopnostmi na sociálních sítích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).