Domů » Bleskovky » Xiaomi má poddisplejovou čtečku otisků. Napravuje neduhy současných technologií

Xiaomi má poddisplejovou čtečku otisků. Napravuje neduhy současných technologií

V loňském roce se objevily první smartphony s integrovanou čtečkou otisků prstů v displeji, avšak zatím se jedná o optické čtečky, které nejsou příliš rychlé a přesné. Společnost Xiaomi se rozhodla současnou technologii zdokonalit a přišla s novým senzorem, který řeší některé nedostatky.

Vyšší přesnost na větší ploše

Čtečka od Xiaomi má výrazně zvýšit kvalitu snímání, které má být úspěšné hned na první dotek, a kromě toho má být díky většímu senzoru zvětšena plocha, kterou lze k přečtení otisku prstu využít. Snímaní otisků prstů v libovolné oblasti displeje zatím možné není, podle následujícího videa se bude jednat o horizontální pruh ve spodní třetině displeje.

Xiaomi improves Fingerprint on display scaner (2019) Xiaomi Mi 9 next!

Xiaomi patrně stále využívá principu založeného na optickém snímání prstu, s dokonalejší technologií přijde za měsíc Samsung u modelové řady Galaxy S10. Ta přinese ultrazvukovou poddisplejovou čtečku, která zvládne nasnímat prst ve 3D, takže se bude chlubit větší přesností a rychlostí.

Poprvé v Xiaomi Mi 9?

Xiaomi svoji čtečku pravděpodobně použije u chystaného vlajkového modelu Mi 9, který by měl být představen v březnu. Tento telefon by měl podle posledních spekulací dostat do výbavy 6,4″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a poměrem stran 19,5:9, trojitý fotoaparát s 48Mpx primárním senzorem, čipset Qualcomm Snapdragon 855 a akumulátor s kapacitou 3 500 mAh a schopností rychlého dobíjení. Xiaomi má být přítomné i na barcelonském veletrhu MWC, kde s největší pravděpodobností ukáže inovovaný smartphone Mi Mix 3 s podporou sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Antonin Stika

    Jaka je cena?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).