Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá na 24. února tiskovou konferenci. Zřejmě představí světovou prvotinu

Xiaomi chystá na 24. února tiskovou konferenci. Zřejmě představí světovou prvotinu

Společnost Xiaomi patrně využije veletrhu MWC k představení vůbec prvního smartphonu s podporou sítí 5G. Naznačuje to designér Benjamin Geskin, kterému se dostala do rukou zatím neoficiální pozvánka na akci Xiaomi s mottem „We Make It Happen“, což volně přeloženo znamená Podařilo se nám to uskutečnit.

https://twitter.com/VenyaGeskin1/status/1085222217049427968

Prvním smartphonem s podporou sítí 5G by měla být speciální varianta vlajkového modelu Xiaomi Mi Mix 3 (recenze), který byl představen loni v říjnu. 5G varianta si patrně ponechá design, ke změnám dojde uvnitř, ke čipset Qualcomm Snapdragon 845 nahradí novější Snapdragon 855. Ten kromě podpory 5G sítí přinese i značné zvýšení výkonu, lepší schopnosti v oblasti umělé inteligence a také kvalitnější zpracování obrazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Ten slogan neni v minulem dokonavem casu, ale v pritomnem. Neni to slogan k jednomu vyrobku, ale obecne ke vsem.

  2. To bude Mi A3 loňský model se aktuálně doprodavá a verzi 4/64 některé e-shop již nenabízí

    • Na mi A3 mám spadeno, doufám, že ho nějakým způsobem neošidí a že podle spekulací bude přítomen NFC a baterie silnější než 3000mA

  3. První 5G telefon má Motorola.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).