Domů » Bleskovky » Xiaomi má nový patent na ohebný telefon. Vypadá stejně jako Huawei Mate X

Xiaomi má nový patent na ohebný telefon. Vypadá stejně jako Huawei Mate X

O ohebném smartphonu značky Xiaomi jsme poprvé slyšeli na začátku roku 2019, s funkčním prototypem dokonce na video zapózoval sám šéf značky Lei Bin.

Xiaomi Mi Fold promo video

Xiaomi tehdy uvažovalo o zcela jiném konceptu než konkurence, a to o telefonu, jehož displej se ohýbá nadvakrát. Dnes již víme, že k realizaci tohoto modelu nedošlo, avšak nově zveřejněná patentová přihláška z 5. června odhaluje, že Xiaomi ještě nehází ohebné smartphony do žita.

Xiaomi Mate X

Podle obrázků Xiaomi svůj prvotní design opustilo a zjevně se nechalo inspirovat konkurenčním Huawei Mate X. Konstrukce telefonu vypadá podobně – zařízení se sestává ze dvou nesymetrických křídel, z nichž se jedno ke kraji rozšiřuje. V tomto rozšířeném místě Xiaomi pravděpodobně počítá s výpočetní technikou a také s plejádou fotoaparátů; na obrázku jsou viditelné minimálně 4 kruhové čočky a další prvky; pravděpodobně blesk či laserové ostření. Vespod tohoto rozšíření také vidíme nabíjecí konektor.

xiaomi mate x 2

Rozkládací displej by neměl narušovat žádný fotoaparát, stejně tak rámečky obepínající panel mají být velmi tenké. Stejně jako u Huawei Mate X se počítá s rozevíráním displeje po vnější hraně, tudíž bude v zavřeném stavu vystaven světu, a tedy náchylný na poškození.

xiaomi mate x 1

Bohužel stejně jako u každého patentu, i zde si musíme zopakovat okřídlenou větu, že obrázky z přihlášky nemusí automaticky znamenat realizaci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Číňanům bylo a je kopírování (vykrádání) vlastní.

    • Pořád lepší jak ten nesmysl od Samsungu. Jo jo pak že Huawei není technologický lídr. Applu došli nápady. Xiaomi pomalu taky a Samsung je tregédní poslední dobou.

    • Naopak, vzhledem ke křehkosti a kvalitě ohebného displeje je řešení od samsungu jediné správné. Tohle můžu po cestě domů z obchodu rovnou hodit do popelnice.

    • A co to je za lídra? Všechno od Huawei je totálně k hounu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).