Domů » Bleskovky » Xiaomi má další chytré hodinky. Jsou vodotěsné, mají GPS a stojí 1590 Kč

Xiaomi má další chytré hodinky. Jsou vodotěsné, mají GPS a stojí 1590 Kč

Xiaomi uvádí na český trh nové chytré hodinky Mi Watch Lite, které ač nápadně připomínají Apple Watch, míří cenou i výbavou výrazně níž. Méně náročné uživatele ale mají čím potěšit. Základním prvkem je 1,4palcový LCD displej s rozlišením 320 x 320 px a automatickou regulací jasu, na kterém si budete moct zvolit jednu z pěti výchozích podob ciferníku, případně si stáhnout další.

Xiaomi Mi Watch Lite 01
Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite jsou osazeny 230 mAh baterií, která podle výrobce zajistí až 9 dní výdrže. To ovšem platí pouze, pokud bude deaktivována vestavěná GPS, naopak při jejím fungování se baterie dokáže vybít už za 10 hodin. K jejímu opětovnému nabití pak budete potřebovat hodiny dvě.

Připojení k telefonu je zajištěno prostřednictvím Bluetooth ve verzi 5.1. Hodinky se párují s aplikací Xiaomi Wear, která je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS.

 

U chytrých hodinek nesmí chybět řada senzorů. Mi Watch Lite jsou tak vybaveny PPG senzorem srdečního tepu, gyroskopem, akcelerometrem, elektronickým kompasem a barometrem. Kromě samotného pohybu a jeho směru tak zaznamenají například i tlak vzduchu nebo převýšení.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Watch Lite
Systém: vlastní systém
Rozměry: 41 x 35 x 10,9 mm, Hmotnost: 35 gramů
Čipset: nezjištěno
RAM: nezjištěno, Interní paměť: nezjištěno,
Displej: TFT LCD, 1,4", 320 × 320 px
Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, NFC:
, GPS:
Baterie: 230 mAh Li-Ion, Bezdrátové nabíjení:

Mi Watch Lite vám umožní změřit svůj výkon u celkem 11 sportů, mezi nimiž nechybí různé varianty chůze, běhu či cyklistiky a díky vodotěsnosti 5ATM i plavání. Hodinky vám dále mohou analyzovat spánek a obsahují také dechová cvičení.

Xiaomi Mi Watch Lite 09

Kromě toho disponují hodinky řadou praktických funkcí, mezi nimiž nechybí předpověď počasí, budík, stopky a samozřejmě náhledy notifikací s podporou emotikonů. Přes hodinky pak na telefonu přepnete hudbu nebo spustíte svítilnu.

Xiaomi Mi Watch Lite 05
Na českém trhu budou k dostání tři barevná provedení: Ivory, Navy Blue a Black

Nové Xiaomi Mi Watch Lite budou v tuzemských obchodech k dostání za cenu 1 590 Kč, což je vzhledem k výbavě částka velmi rozumná. První kusy by měly být naskladněny již kolem 20. ledna. Hodinky již v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. za ty prachy docela dost dobrý :-)

 2. „Základním prvkem je 1,4 TFT displej…“
  Opravte si to na LCD. TFT displej může být i OLED.

 3. A má to transreflexivní displej, co svítí furt, když už je to LCD? Přišlo by mi to praktičtější než AMOLED., protože AMOLED je krásný, ale na slunci je stejně vidět prd .

 4. V textu je:

  …pokud bude deaktivována vestavěná GPS, naopak při jejím fungování se baterie dokáže vybít už za 10 hodin.

  V tabulce je:
  Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, NFC: x GPS: No

  Tak co je správně?

 5. Jo zase u nás nejdražší, všude kolem je cena max 1100,-.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).