Cena:

Xiaomi má další chytré hodinky. Jsou vodotěsné, mají GPS a stojí 1590 Kč

Xiaomi Mi Watch Lite 01

Xiaomi uvádí na český trh nové chytré hodinky Mi Watch Lite, které ač nápadně připomínají Apple Watch, míří cenou i výbavou výrazně níž. Méně náročné uživatele ale mají čím potěšit. Základním prvkem je 1,4palcový LCD displej s rozlišením 320 x 320 px a automatickou regulací jasu, na kterém si budete moct zvolit jednu z pěti výchozích podob ciferníku, případně si stáhnout další.

Xiaomi Mi Watch Lite 01
Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite jsou osazeny 230 mAh baterií, která podle výrobce zajistí až 9 dní výdrže. To ovšem platí pouze, pokud bude deaktivována vestavěná GPS, naopak při jejím fungování se baterie dokáže vybít už za 10 hodin. K jejímu opětovnému nabití pak budete potřebovat hodiny dvě.

Připojení k telefonu je zajištěno prostřednictvím Bluetooth ve verzi 5.1. Hodinky se párují s aplikací Xiaomi Wear, která je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS.

 

U chytrých hodinek nesmí chybět řada senzorů. Mi Watch Lite jsou tak vybaveny PPG senzorem srdečního tepu, gyroskopem, akcelerometrem, elektronickým kompasem a barometrem. Kromě samotného pohybu a jeho směru tak zaznamenají například i tlak vzduchu nebo převýšení.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Watch Lite

Konstrukce

Rozměry: 41 x 35 x 10,9 mm, hmotnost: 35 gramů, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: vlastní systém, čipset: nezjištěno, RAM: nezjištěno, interní paměť: nezjištěno

Displej, konektivita a baterie

1,4", TFT LCD, rozlišení: 320 × 320 px
NFC: , Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, GPS:
Baterie: Li-Ion 230 mAh, bezdrátové nabíjení:

Mi Watch Lite vám umožní změřit svůj výkon u celkem 11 sportů, mezi nimiž nechybí různé varianty chůze, běhu či cyklistiky a díky vodotěsnosti 5ATM i plavání. Hodinky vám dále mohou analyzovat spánek a obsahují také dechová cvičení.

Xiaomi Mi Watch Lite 09

Kromě toho disponují hodinky řadou praktických funkcí, mezi nimiž nechybí předpověď počasí, budík, stopky a samozřejmě náhledy notifikací s podporou emotikonů. Přes hodinky pak na telefonu přepnete hudbu nebo spustíte svítilnu.

Xiaomi Mi Watch Lite 05
Na českém trhu budou k dostání tři barevná provedení: Ivory, Navy Blue a Black

Nové Xiaomi Mi Watch Lite budou v tuzemských obchodech k dostání za cenu 1 590 Kč, což je vzhledem k výbavě částka velmi rozumná. První kusy by měly být naskladněny již kolem 20. ledna. Hodinky již v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.