Domů » Bleskovky » Xiaomi je nejrychleji rostoucí značkou telefonů, Huawei citelně ztrácí

Xiaomi je nejrychleji rostoucí značkou telefonů, Huawei citelně ztrácí

Zatímco kalendářní rok je už nějakou dobu za námi, ten finanční se uzavíral o něco málo později. Spolu s tím se pojí také analýzy a vyhodnocování prodejů, které zajišťují nezávislé agentury IDC, Canalys a Counterpoint. V loňském, trochu specifickém, roce se některým značkám velmi dařilo, zatímco jiné trochu strádaly. Které to jsou?

Xiaomi Mi 10T Lite 022
Xiaomi navzdory globální pandemii roste

Jak napověděl titulek, nejrychleji rostoucí značkou za čtvrtý kvartál roku 2020 byla značka Xiaomi. Dle IDC vzrostl meziročně počet expedovaných jednotek smartphonů o 32 %, což zapříčinilo vzrůst celkového podílu na trhu na 11,2 %.

Obdobná čísla vykazují také zbylé dvě agentury. V domovské Číně se dodávky Xiaomi meziročně zvýšily o 46 % na 12 milionů kusů a nejpopulárnější jsou chytré telefony prodávané pod značkou Redmi.

Redmi Note 9T 16
Telefony značky Redmi patří mezi nejpopulárnější v portfoliu Xiaomi

Nepřehlédněte – Recenze Xiaomi Redmi Note 9T: sítě páté generace za hubičku

Zajímavostí je také pokles jednoho z hlavních rivalů Xiaomi, konkrétně firmy Huawei. Ta zaznamenala meziroční pokles o alarmujících 42,4 % dodávek telefonů na trh, přičemž podíl na trhu klesl z 15,2 % na 8,4 %. Huawei tak předstihly na trhu další konkurenti z Říše středu, konkrétně Vivo a Oppo, pod které spadají nám známější značky OnePlus či Realme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

38 komentářů

 1. Naprosto zaslouženě.

  • Suhlasim, fajn cena a velmi dobra kvalita je zarukou uspechu

  • Telefony nedělaj špatný, pro mě je ale naprostá stopka MIUI. To je naprosto otřesná nadstavba…

  • S MIUI jsem probkem neměl, za mě je ta nadstavba až na drobnosti vydařena, akorát co bude s výrobcem je nejisté….začalo to ZTE,pak Huawei a Xiaomi je už také v hledáčku USA

 2. A proto je potřeba na Xiaomi zavést sankce. Sice zatím ve smyslu, že se mají američtí investoři stáhnout nicméně nikdo nezaručí, že po přechodné době ještě amíci nepřitvrdí jako u Huawei :)

  Nicméně výrobci z Číny nejenom dominují na domácím 1,4 mld. trhu ale dominují i na sousedním 1,3 mld. trhu v Indii kde za rok 2020 drží bezmála 80 %

  Čínští výrobci představují přibližně 77 procent dodávek smartphonů v Indii v roce 2020, což je nárůst o 5 procentních bodů oproti 72% v roce 2019. Společnost Xiaomi si ve čtvrtém čtvrtletí udržela náskok a její dodávky se zvýšily o 7% na 12 milionů kusů. Společnost Samsung se umístila na druhém místě s dodávkami v tomto čtvrtletí o 13% na 9,2 milionu kusů. Za nimi následovaly Vivo se 7,1 miliony jednotek (až 10%), OPPO s 5,5 miliony jednotek (až 23%) a Realme s 5,1 miliony jednotek (až 9%).
  [odkaz]

  • hua: ty seš zaměstnanec Huawei ne placenej, aby spamoval v diskuzích na webu? Vždycky vidím podobný commenty na různých CZ webech. To je hodně ubohý, pisálku.

  • Mošt počkej, počkej :) co pak společnost Xiaomi nebyla 15.01.2021 zařazena americkou černou listinu obchodu jako Huawei prozatím s tím rozdílem, že v prvním kroku jakýkoliv občan nebo firma z USA nesmí nakupovat akcie rychle rostoucího Xiaomi. A ti co již akcie vlastní se jich musí zbavit do 11. listopadu 2021. Takže do tohoto data se sankce nebudou zpřísňovat protože by to znamenalo pád akcií Xiaomi a tím by došlo k poškození občanů a firem z USA. Co bude po tomto datu ti v současné době nikdo nic neřekne ale při pohledu z venku to vypadá jako rychle, rychle zbavujete se akcií budou se utahovat šrouby :) U Huawei to bylo podobné postupovalo se v několika krocích, kdy poslední byl odříznutí tohoto špičkového výrobce od čipů.

  • Zase neuvěřitelná agitka. Koho sakra zajímá situace v Indii nebo Číně, kde většina lidí nemá co do huby. Navíc Čína je v tomto vrcholně protekcionistická, tak ještě aby tam firmy Huawei a Xiaomi nebyly první :D Sama ty šroty valí na všechny trhy pod tlakem, ale svůj trh a „píseček“ si chrání, jak oko v hlavě. Takže toto zašlápnutí je naprosto správný, a jediný možný. Čína je diktatura, kdo tam chce podnikat a být úspěšný, tak musí být servilní vůči rudý vládě. Takže ve finále je uplně jedno, jestli se jedná o Huawei, Xiaomi nebo kohokoliv. Ale snad si soudruzi nemysleli, že budou roky kopírovat knowhow a krást patenty, u sebe to vyrobí za nula nula nic, a pak to se subvencemi vlády (aby se to dostalo co nejdál) vyšlou do světa a budou ničit západní konkurenci :DD To jako fakt snad si nikdo nemyslel. Když nemůžou kopírovat cizí technologie, tak je problém na světě. Ale tak prostě Čína, zaostalá ekonomika třetího světa, netřeba dál rozvíjet.

  • Menty tyto opatření USA mají za následek urychlení domácího vývoje litografických strojů (letošním uvedením litografického SMEE SSA800 schopného 7nm s vícenásobnou expozicí dorovnávají Japonsko )

   Na druhé straně mají sankce USA za následek toto:
   90 čínských společností, včetně společností Huawei, HiSilicon a Xiaomi, chce vytvořit komunitu pro budování vlastního čínského polovodičového průmyslu
   [odkaz]

  • Jako do politické diskuze se motat nebudu, ale s těmi šroty, to je úplně mimo. Huawei, Xiaomi a teď už snad i Oppo, OnePlus dělají kvalitní HW a v poslední době, až na zatím jednoho omezeného také SW. Možná to bude tím, že kupuju jen vlajkové modely, nevím.. nebo jinak, co si mám představit pod pojmem ŠROT?

  • xzeit: Jenže co je pro tebe kvalitní HW a SW? To, že je přístroj kvalitně dílensky zpracován není nic na chlubení, to umí dneska každý, a je to standard, je to základní předpoklad. Jak je vidět, v tomto směru je kvalitní HW schopen vyrobit každý, i zaostalá Čína. Ale já se bavím spíš o nějakém knowhow, furt tu čteme, jak je Čína leader a já nevim co, a podívej se – přijde zákaz, a jsou uplně v loji. A to proto, že za posledních 20 let na poli smartphone vymysleli absolutní nulu. Že skládám a kopíruju HW ostatních neznamená, že sám kvalitní HW vyrábím. Kvalitní dílenské zpracování je jedna věc, nějaká udržitelnost vývoje do budoucna a samostatnost věc druhá. Však se podívej. První věc – CPU? Problém. A ono těch problémů je spousta. Čína jsou mistři světa v kopírování, od bot po smartphone. Ale na tom není nic kvalitního zkopírovat to, co udělá konkurence, a vydávat to za vlastní. Tohle tím myslím. Představ si, že tu máme Huawei, Xiaomi a já nevim co, a pak jen jednoho zahraničního výrobce smartphone. To se stát, tak je tento trh tak 10 let zpátky, protože pokrok je hlavně výsledkem konkurenčního boje. Firmy z Číny v tomto ale žádná konkurence nejsou, protože na to nemají vlastní knowhow, musí čekat na to, s čím přijde konkurence. Podívej se na Samsung, jak experimentuje s displeji, a nikdo na něj nemá. Podívej se na Apple a jeho M1, nejlepší mobilní čip, který všem ukázal záda. A pokud bys chtěl zmínit třeba foťáky, to je ale neni ten směr, o kterym se bavíme. Huawei jen přišel, a dal tam místo 2x přiblížení 5x, a „revoluce“ na světě. To je ekvivalentní, jako přetaktovat CPU na vyšší frekvenci, nebo nasadit vyšší rozlišení displeje, z toho se nikdo na zadek neposadí. Stačí se podívat, když začínaly znova duální kamery – Samsung a Apple razili přiblížení, tak Huawei na rychlo zrušil svoje nepoužitelné černobílé druhé kamery, a samozřejmě začal používat taky zoom. Tady je jasně vidět, kdo ten trh někam posouvá, kdo vyrábí kvalitní HW. Teď je zákaz, a Čína vůbec neví, co s tím. A na poli SW je ta situace ještě horší, a je až komická. A že se Čína osamostatní – tim líp snad ne. Konečně přestane na ostatních parazitovat a zvýší se konkurence. Zákazník na tom může jen vydělat. Trh potřebuje výrobce, kteří přinášejí vlastní řešení, a s tím přicházejí inovace, ne výrobce, kteří bez ladu a skladu kopírují a hází na trh „to samé, jen v bledě modrym“. Tomu já řikám šrot.

  • Ale no tak, zrovna Huawei je právě ta čínská firma, která několik těch inovací udělala. S tou BaW kamerou u Huaweie sis to tak trochu pribarvil. Mám snadna základě te tvé dedukce tvrdit, že LG začalo používat ultrawide a ostatní to jen kopirovali? Nebo Huawei u Mate 20 pro ultrawide a Samsung s tím přišel o půl roku později u S10? Nebo Huawei P30 pro s periskopickym teleobjektivem a pas Samsung o rok později u S20 ultra? Nebo Huawei s reverzním nabíjením u Mate 20 pro a o půl roku později pak Samsung u S10? Atd? To, že někdo něco od někoho okouká, se tady děje úplně a dít bude. Pokud firma vidí, že to či ono je ku prospěchu, tak proč by měla otalet a taky to nedělat – samozřejmě po svém – což je v pořádku. Periskop od Samsungu fotí jinak, než Huawei, předpokládám že má také jinou konstrukci apod. HW jinak kvalitní, ano dobře poskládaný a skvěle fungující s kvalitní konstrukcí. Pokud toto dokáže někdo vyrobit, opravdu to není šrot, minimálně po HW stránce. Ad SW: jak tady říkají odborníci souhlasím s tím, ze vývoj SW není jen tak. Nezvládl to Samsung s Badou, nezvládl to MS s WM/WP. Symbian měl taky krátkou životnost. Google a Apple… Není pochyb o tom, že to mají zvládnuté. Apple údajně šité na míru svému HW což má údajně své výhody, které jsou si myslím už poslední roky zmaknute i na Android zařízeních a samozřejmě také záleží pak i na daném výrobci, jak si to podle sebe poupraví. Android je open source, jsou na něj aplikace….co má asi tak Huawei za možnosti? Určitě by pro Huawei bylo lepší fungovat na Googlu i s Google službami a oni fungovali… fungovali perfektně s šli nahoru. Jasně a viditelně.

  • Ano, a kde je LG? V propadlišti dějin (samozřejmě se bavíme o smartphone sekci). Nic světoborného světu nepřinášeli, tak letěli dolu. A znova – nebavíme se o tom, že někdo nasadí něco, co konkurence, bavíme se o nějakém vlastním směřování, vývoji, stabilitě do budoucna. A tohle všechno je u firem z Číny na nule. Tohle je jasné a viditelné. Zákaz, a najednou vlastně vůbec nevíme co s tím. Číně to, že nejsou za kopírování postihnutelní (jako ostatní firmy, viz nekonečné soudy Samsung vs. Apple) ve finále uškodilo, stačilo zakázat pár věcí, a jsou v pytli. Však Huawei v počátku se nijak netajilo tím, že jejich vzor je Apple, a že ho prostě budou kopírovat. Jak jsem říkal – Čína je krásný příklad toho, že HW se dá kopírovat okamžitě, a prakticky 1:1. Že Čína masivně dotuje jejich tuzemské firmy není žádné tajemství, a je to ostatně i důvod, že se produkty takto rychle rozšířily. Huawei nikdy neměl kvalitní SW (o Xiaomi plného crapware a reklam ani nemluvě), a očividně se to jen tak nezmění právě z důvodu, co píšeš. Ty a další se tu smějete Apple za to, že přidává emotikony, a to jsou největší updaty. A vidíš, Huawei se v tomto činil víc, a k čemu mu to je? K ničemu. Apple to dělá, protože si to může dovolit. Narozdíl od Huawei má totiž Apple kvalitní systém. A ta kvalita nespočívá v tom, že si můžeš nastavit o 10 nesmyslů víc, ale v té jistotě do budoucna. Já bych iOS používat nemohl, ale tohle je nutné uznat, protože je to pravda. Je to ta jistota, že až si člověk bude za 3 roky kupovat nový smart, tak přechod proběhne hladce, data, aplikace, všechno, jeden klik hotovo. U Samsungu to samé, máš jistotu budoucnosti. Ale kup si Huawei a pak se strachuj, jestli náhodou na něj někdo neuvalí sankce (to se může stát), ale ta firma je tak neschopná a SW zaostalá, že s tim nic nezmůže. Čínským firmám se vyplatí podnikat i za suchý z nosu, protože mají v zádech vládní dotace. Zkus na chvíli odhlídnout od toho, že HW je jen displej a foťák a SW nadstavba Androidu, a ten problém uvidíš hned.

  • Ale LG přestalo dělat zajímavé telefony. Huawei byl odriznut ze strany USA a po tom, co se začíná dít kolem Xiaomi, začínám víc a víc věřit tomu, že to bylo zcela cíleně. Kdo se tlačil nahoru? Huawei =>odriznut. Kdo se tlačí nahoru nyní? Xiaomi a co se děje? Už se něco chystá. Jsem zvědavý co bude dál. I Samsung je závislý na Androidu a Google. Taky může mít problém. U Huaweie byl potenciál, šlo to vidět u posledních modelů. I ten jejich EMUI se za poslední roky zlepšil. A nějaká inspirace Applem? A koho to zajímá, vždyť o Samsungu se to taky říká…..ale co už. Počítám, že do 2 let je Huawei zpátky ve hře i s Google službami.

  • xzeit: Ano, to je taková ta tvoje paranoia, že chudáci Huawei byli zaříznuti proto, že se to někomu hodilo. A i kdyby to byla pravda, koho to zajímá. Téma je zaostalost Číny, a Čína prostě je zaostalá, ať se ti to líbí nebo ne. A důvod zářezu Huawei, ať už byl jakýkoliv, je správný. Nebo tobě přijde v pořádku, že do Číny se nedostane prakticky nic, její politika je maximálně protekcionistická, ale ona ty šroty může valit na všechny trhy? I kdyby ten důvod nebyl žádný, USA se teď jen chovají tak, jak Čína už roky, tak nevím, proč soudruzi najednou kvičí. A ta tvoje paranoia – uvědom si, že v USA Huawei NIKOHO nezajímá. Tam tyhle zařízení nikdo nepoužívá, takže výmluvy stylu „že to udělali proto, že by byl Huawei první“ nemají cenu. V čem by byl první? V prodeji pleček, na kterých nevydělá vůbec nic? Nebo co je to měřítko. USA nemusí „prvenství“ Huawei trápit, protože tahle firma tam absolutně nikoho nezajímá. Prostě jen nechtějí, aby na nich někdo parazitoval, to je tak všechno. Stejně tak, jako je v USA nezajímá prvenství prodejů Samsungu. Kdo chce, tak si tu situaci překroutí tak, aby z toho Huawei vylezli jako naprostí chudáci. Ale nejsou to chudáci, jsou to špiclovací zmetkové, nic světu nepřináší, a nikomu chybět nebudou (možná tobě).

   Jinak inspirace Applem – opět, nepřekrucuj fakta. Pro Huawei byl Apple jasným vzorem a Huawei se netajil (a dokonce to bral jako svojí strategii), že Apple bude kopírovat. To není inspirace, to je prostě bezostyšná krádež a parazitování. Ale asi nemusíme tu diskuzi dál rozvíjet, jsi očividně silně zaujatý, jelikož máš Huawei rád, takže budeš fakta ignorovat a bagatelizovat. Já neznám v okolí nikoho, komu by Huawei chyběl, všichni přešli ke konkurenci a hotovo. Prostě nahraditelná zbytečná firma, kterých jsou mraky.

  • Ono nic jiného nezbyde, než přejít. To ovšem neznamená, že ta konkurence nabízí to, co Huawei. Tedy po HW stránce. Strašná krádež udělat podobné ikony, nebo nevím co vlastně Huawei Applu ukradl 😂😂. To js fakt k smíchu. Znovu. Stačí se podrobněji podívat skrze výrobce a podoby jsou vždy a všude. Platí to nejen v segmentu mobilních telefonů, jsou to automobilky, oblečení…. Stačí když otevřeš oči a vylezeš z ulity. Design a vzhled obecně je i mezi lidmi. To je realita. Asi žiješ v jiném světě, nebo máš jiné představy.

  • xzeit: No kdo žije v realitě je otázka – Huawei dostal banána a tečka, to je realita :D A že si to ty, a ještě pár dalších musí nějak omlouvat, to je vaše věc, ale realita je jasná. A kopírování – ještě jednou, stačí se podívat na věčné soudy např mezi Apple a Samsungem. Tobě to v pořádku přijde, ale ono to prostě v pořádku není. To je taky ta realita. Huawei prostě nikomu nebude chybět, protože už nikomu nechybí teď. A dělat z nich chudáky, to mi přijde podivný. Neustále tu čteme, jak to jsou lídři a kdo ví a co, a podívej se – samostanost na nule, nejsou schopni kloudně nic vymyslet, akorát se snaží vynalézt způsob, jak sankce obejít (prodej firem apod). Prostě hnus. Vůbec bych se nedivil, kdyby Honor dostal za pár let stejnou stopku, jako Huawei. A pro nás jako uživatele to bude jen správně, protože nám nebude nikdo nabízet produkty, který na tom či onom parazitují. Realita je to, že to prostě v pořádku není. To, že to tobě v pořádku přijde, to je věc druhá, ale pak bych se zamyslel nad tím, kdo žije v bublině mimo realitu.

  • PS: Automobilky sem netahej, v normálním světě to funguje tak, že když někdo něco vymyslí, tak mu ostatní platí za to, že můžou danou technologii používat. Kdežto v nepostihnutelné Číně to funguje tak, že se jen vymýšlí způsob, jak se z tohoto NORMÁLNÍHO chování vymanit.

  • Nepochopil jsi. Realitu jsem mel na mysli tu, jak to ve světě ve skutečnosti je. Vypadlo mi tam jedno slovo, že ta podoba je ve světě vidět všude. Mezi a dokonce i mezi lidmi. Nejen že se občas najde téměř identický podobný člověk, ale jsou to barva vlasů, oblečení, elektronika obecně. Pračka, myčka, sušička…jako řekni, kde je hranice mezi kopií a tim, ze se něco podobá? Co Huawei tak významně zkopíroval? Máš nějaký příklad, nebo aspoň dva? Co zkopíroval a od koho z HW? A co ze SW? Furt od tebe jen čtu, jak jsou to kopírky, ale co kdo zkopíroval, to se už nedozvím. Je ti snad jasné, že bez přísunu komponent by byl v p. snad každý? Zvlášť v segmentu mobilních telefonů. Každá výrobce, který používá cizí komponenty, si za ty komponenty zaplatil… logicky, jinak by je ve svém zařízení neměl. Logicky z toho taky vyplývá, že pokud dojde k přerušení dodávek něčeho, na čem je výrobce závislý a za co samozřejmě poctivě platil, tak má problém. Pro nás uživatele js to samozřejmě špatně, tímto přijdeme a to zvlášť u Huaweie o nejsilnější konkurenci Samsungu a Applu co tady kdy byla a nejen o ro, zároveň o skvělé přístroje. Kvalitní a spolehlivé, jejich kvalita a spolehlivost jako celek závisí na dílčích kvalitách jednotlivých komponent. Takže jak Huawei parazituje na ostatních? Co Huawei zkopíroval?

   Ad. Automobilky. Záměrně jsem napsal automobilky, protože tsm jde celkem jasně vidět, jak si jednotlivé designové prvky značky míchají mezi sebou. Ale co je na tom v konečném důsledku špatně? Nic. Většinou, pokud se v něčem někdo někým inspirije, tak to trochu znění. No a? Vyvoj založený na inspiraci. A ve skutečnosti to není tak jednoduché, něco vymyslet…něco úplně nového a jelikož jsem sám pár věcí v životě, ať už na škole, anebo v práci navrhoval, vím o čem mluvím. Přesně jsem narazil, začal jsem vymýšlet na škole jedno zařízení, které jen tak ns internetu nenajdeš, udělal jsem si skicu, začal modelovat a? Náhodou jsem narazil na jednu práci, kde borec řešil podobné zařízení a vypadalo některými prvky velice podobně. Proč? No proč myslíš? Protože takto vyšla optimální varianta. A to je jen jedna věc. A ty mobily? To je kapitola sama o sobě. Musíš být fakt hodně velký teoretik se svými názory… praxe je ale jiná, mnohem těžší. Fakt je nesmysl měnit například optimální design nějak výrazně jen kvůli tomu, aby ses odlišil, aby to nebylo stejné. Tedy některých specifických věci….

  • No a vlastně, to co jsem navrhoval má taky nějaké komponenty. Elektromotor, převodovka, aku, ložiska atd. Takže taky závislost na ostatních dílčích firmách. Fakt si každou součástku sám nevyrobim. Můžu si udelat třeba návrh a dám firmě ať mi vyrobí to či ono s těmi a oněmi parametry. Ale fakt si elektromotor v těchto parametrech sám nevyrobim. Když dělám jakousi kompletaci a návrh šasi, už jen to… tedy jen to, mylná představa. Hlavně tvá, že to zvládne každý. Ne, nezvládne. V potřebné kvalitě a udelat něco tak, aby to solidně fungovalo, ne, fakt to není jen tak… tedy nebavíme se o pečení vuchty, i když i to může být občas alchymie.

  • xzeit: Pane bože, co chceš ještě víc – mají zákaz, a nejsou schopni se s tim absolutně poprat. Prostě parazitům se zakázalo parazitovat a je problém. To to fakt nevidíš? Chápu, že se ti fakta jako zarytému Huawei fanboy nelíbí. A ta agitka za Huawei, to snad nemůžeš myslet ani vážně, „špatně, tímto přijdeme a to zvlášť u Huaweie o nejsilnější konkurenci Samsungu a Applu co tady kdy byla a nejen o ro, zároveň o skvělé přístroje. Kvalitní a spolehlivé“ – lol, to jsem se musel fakt zasmát. Myslím, že jsem už dostatečně vysvětlil, že Huawei prostě kvalitní neni, co neopráskli, to nemají. Diskuze zas zabíhá tam, že nás tu budeš všechny přesvědčovat, jak jsme přišli o to či ono. Jaká je realita? Po Huawei neštěkl ani pes, nikoho nezajímá, tečka, tak to prostě je, všichni přešli, případně přejdou. Je to průměrná firma, která právě není ničim výjimečná, takže jí nikdo nepostrádá. A to, co se teď děje, je jen to, že se firmám z Číny nastolují stejné podmínky, jako všem ostatním. Nic víc, nic míň. Tak tu nechápu tu agitku a potřebu z toho dělat něco víc, žádná katastrofa se neděje, soudruzi to budou zkoušet jinak (založí si nějaký nový Huawei) a bude. Všichni, koho znám, tak Huawei hodili do koše, a koupili konkurenci. A Huawei či jiné smarty z Číny si už nekoupí, protože ztratily u nich důvěru. Takže ve finále je to i poučný, za blbost se prostě platí. Já bych si výrobek, který právě není kvalitní (tj. mimo jiné neposkytuje nějakou vizi a budoucnost) nekoupil. Musíš asi Huawei opravdu milovat, jinak si to nejde vysvětlil. Já k tomu mám neutrální vztah – pokud budou mít rovné podmínky, tak ať si dělají, co chtějí. To neměli, tak smůla. A dělat z nich chudáky a tvrdit, že je to zářez, protože se to někomu hodilo, kor když zářez přišel ze země, kde Huawei nikoho nezajímá a nikdo ho tam nepoužívá, to je fakt láska asi. Navíc znova – v čem by byl Huawei první? V prodeji šrotů, na kterých by bez dotací vlády nevydělal ani vindru, to muselo lidi v USA určitě strašně moc trápit hele :D

   Nezabývej se teoretizováním o tom, co by kdyby a neobhajuj si ty věci tak, jak se ti hodí. Ber to, že ta situace prostě nastala a je taková, Huawei s tím nic neudělá a hotovo. Žádné co by kdyby, na kdyby se nehraje. A z toho co píšeš je jasně vidět, že na to máš pouze velice povrchní pohled. Znova – SW není jen nadstavba Androidu, HW není jen tvar, displej a foťák. Dokud zůstaneš zaseknutý na tomto zjednodušení, tak pak chápu, že ten problém prostě nikdy neodhalíš. Problém je HW obecně, a ty tu řešíš design, lol.

  • Takže vlastně jsi mi tady napsal zase to samé, ale trochu jinak. Když se tě zeptám, co Huawei zkopíroval, nic se nedozvím. Kvalitní a spolehlivé. To si teda piš. Sám nemáš žádné zkušenosti s Huaweiem, dle tvé nesnášenlivosti jsi žádný nikdy nepoužíval. Mi dva blízcí lidé mají Mate 20 pro, pravidelně se jich ptám na zkušenosti, mám k nim přímý přístup. Žádný problém. Sám jsem Mate 20 pro měl, sice je krátce, ale žádný problém… samozřejmě kromě vadného LG displeje – bohužel. Další dva z rodiny maji Huawei P9 lite z roku 2016, resp. v tom roce kupovaný. Jako fakt se divím, že ještě fungují, ale to je dáno tím, že mají ty telefony fakt fyzicky do.. jeb..ne. Samozřejmě, není už podpora, ale o to nejde. Fungují a v tom stavu… Masakr. Takže má zkušenost s Huaweiem. Fakt nejde říct, že je to nekvalitní šrot.. Ségra Galaxy S10+ si taky nestězuje, to už já nemůžu říct o galaxy S7, který jsem používal jako náhradní mobil. Buď se tam něco pokazilo, nevím, ale rychlost prostředí hrůza. A to i po totální obnově do tovarka. Ale nebudu z této jedné špatne zkušenosti dělat soudy, uvidíme, jak bude šlapat S10+ od ségry, až si bude kupovat S22 ultra, nebo S23 ultra. A sorry, fakt nemáš moc ponětí o tom, jak to u elektroniky, nebo jiných zařízení chodí. Říkal jsi, že děláš něco se zvukem. Nevím co, ale třeba nějaký receiver, třeba nějaký DENON, nebo Yemaha, myslíš že si dělají komplet elektroniku sve značky, nebo používají třeba kondenzátory Niponchemicon, nebo nějaké jiné? Atd.

   V čem by byl Huawei první? Nejprodávanější mobilní telefony zcela jistě. Nejenom že tam viditelně směřovali, oni na to s jejich přístrojemi měli. A je úplně jedno, jestli mají displeje od Samsungu, nebo fotocipy od Sony. Huawei umí udělat kvalitní kompletní přístroj a kdo někdy měl jejich poslední vlajkové modely, musí uznat, že ano. Tak třeba u tebe Samsung, ti jsou v pohodě, máš je rád, to jde vidět. Sám proti Samsungu nic nemám a vlastně ani proti žádnému jinému výrobci. A vyjde S21ultra, která je bezesporu skvělý mobil, ale se spoustou problémů (stačí si projít fórum na MM) věřím že to vyřeší nějakým updatem, ale mám kvůli tomu, že se jim nepovedl finální prodejní FW nadávat, že jsou to šroty? Ne, opravdu nemiluji Huawei, ale znám jejich mobily a mám s nimi zkušenosti. Ten SW se teda rapidně zlepšil, přibyly některé věci, ale co budu fakt chválit je rychlost, stabilita a spolehlivost. A to o po roce a čtvrt. To, na co ale nedám dopustit a není to to, že Huawei miluju, ale jediný Huawei ma prakticky po HW stránce nejvíc nabušené přístroje. Resp. momentálně Mate 40 pro plus. Ano, Samsung už konečně udělal S21 ultra a dal bych jej tak vedle sebe, ale pokud by měl Huawei Google, jdu do Mate 40 pro plus těsně o prsa. Ne jednoznačně, ale těsně. 3D face unlock a IrDA. Ale tady už je to fakt o osobních preferencích. Ja to vyzkoušel a vím, jak je to dobré. U Huaweie hlavně v kombinaci se čtečkou otisků. Jako já ten S10+ chvíli používal, než si ho vyzvedla ségra. Můžu porovnávat. Fakt můžu.

  • xzeit: A co by ses pořád potřeboval dozvídat? :D Tak si o tom najdi něco na internetu, tím, že Huawei bude Apple kopírovat (pardon, inspirovat se) a bude to jeho vzor, tím se veřejně chlubili, to není žádné tajemství, tak si to prosimtě najdi na internetu. A očividně tobě něco dokazovat je k ničemu, jelikož stejně řekneš „že to neni pravda, a že to neni argument“ :D Tohle se ví, ale pro tebe to neexistuje. Stejně, jako jsi bagatelizoval „že předělali ikony ala iOS a tomu říkáš kopírování“ – ano, je to kopírování, však sis sám odpověděl. :D A mně to ve finále je jedno, Huawei je v pekle, důvod, proč se tak stalo není důležitý, já opravdu nemám potřebu je nějak omlouvat, narozdíl od tebe. Fakt a realita je taková, že Huawei prostě nikomu nechybí, jak vidíš, substituce je možná okamžitě. A člověk nemá důvod pak přecházet někdy v budoucnu zpátky právě proto, že Huawei není důvěryhodná firma a není schopná zajistit uživatelům dlouhodobě dobrou uživatelskou zkušenost. Tak to prostě je. Jen naivní hlupák by doufal, že se to nestane znova. Pár dní zpět tu byl článek o tom, že Harmony OS je jen převlečený Android. No prostě to byla velká sláva, a absolutní neschopnost vyvinout vlastní kvalitní SW je přímo do očí bijící, já fakt nevim, jaký další důkazy chceš. Pravděpodobně pro tebe jsou důkazy jen takové, které hrají v prospěch Huawei a dělají z nich chudáky a mučedníky a já nevim co. A ať Huawei staví klidně na Androidu, klidně, s tim neni problém, ale musí umět zajistit pro lidi jistotu vývoje, že nepřijdou do budoucna o služby apod. A pokud to nejsou schopni zajistit, tak mají vymyslet vlastní systém. Nejsou schopni ani jednoho. Však sám tvrdíš, že by sis v současný době Huawei nekoupil, protože víš, že jsou tu důvody – co teda chceš víc nevim. Asi prostě hájit Huawei do posledního momentu, kdy to jen jde. Nad Xiaomi visí otazník, stejně tak to si nikdo, kdo má rád pohodlí a jistotu do budoucna nekoupí. Protože se dá předpokládat, že by následovala stejná trapárna, jako v případě Huawei, neschopnost se s tou situací vypořádat. Znova a znova, SW není jen to, že vezmeš Android a plácneš na něj svojí nadstavbu, a SW v tom širším pojetí mají prostě firmy z Číny tragický, proto to jsou šroty.

  • Tyyy jo, takove slohove prace. A jaky to ma/bude mit vysledek? Budete se o svych pravdach presvedcovat zase v jine diskuzi? 😂😂😂😂

  • No tak klasika. Spousta řečí a skutek utek resp. najdi si na netu něco co tam stejně není 😂.

  • xzeit: Ja se ale Mentymu nedivim, ze uz ti to ani nehleda porad znovu. Tohle tvoje kviceni uz tady bylo nekolikrat a kdyz ti neco linknuto bylo, tak si to odsoudil, jakoze to dela kazdy a ze kazdy se „inspiruje“.

   Tady mas neco na pobaveni:
   [odkaz]

 3. mluvící pán

  Xiaomi dělá skvělý telefony, ale nemůžu si zvyknout na tu jejich nadstavbu. Dřív bejvala fajn ale teď mi podstatně lepší příjde ONEui od Samsungu.

 4. Tak si tam dej třeba Novu a máš klid.

  • Presne tak. Launcher je asi posledna vec co moze byt na androide problem. Neni to predsa ios, kde sa da zmenit hadam iba tapeta

  • Bohužel nejde jen o launcher. To jejich předělání nastavení, kdy nefunguje nastavení notifkaci z důvodu killovani aplikaci, i kdyz je vše správně.. Takže jsem to vyřešil flashnutim AOSP ex a paráda. Takhle by to měli pouštět z výroby. MIUI je fakt plevel.

  • Me se libi jak i jako zaryti Androidaci si lidi mysli, ze spatne uzivatelske prostredi opravi launcherem :D

  • Jasně, já si koupim telefon a první věc je že ho budu předělávat. Se změnou launcheru mám bohaté zkušenosti a prostě to není ta pravá cesta. Nefunguje to tak hladce jako od základu dobře navržené UI. MIUI je chaotická a nepřehledná nadstavba. Jediný co tomu může kromě ostatních čajn konkurovat byl WP8. Tam jsem ani po 2 letech netušil kde se co v nastavení mění…

 5. Takže vlastně jsi mi tady napsal zase to samé, ale trochu jinak. Když se tě zeptám, co Huawei zkopíroval, nic se nedozvím. Kvalitní a spolehlivé. To si teda piš. Sám nemáš žádné zkušenosti s Huaweiem, dle tvé nesnášenlivosti jsi žádný nikdy nepoužíval. Mi dva blízcí lidé mají Mate 20 pro, pravidelně se jich ptám na zkušenosti, mám k nim přímý přístup. Žádný problém. Sám jsem Mate 20 pro měl, sice je krátce, ale žádný problém… samozřejmě kromě vadného LG displeje – bohužel. Další dva z rodiny maji Huawei P9 lite z roku 2016, resp. v tom roce kupovaný. Jako fakt se divím, že ještě fungují, ale to je dáno tím, že mají ty telefony fakt fyzicky do.. jeb..ne. Samozřejmě, není už podpora, ale o to nejde. Fungují a v tom stavu… Masakr. Takže má zkušenost s Huaweiem. Fakt nejde říct, že je to nekvalitní šrot.. Ségra Galaxy S10+ si taky nestězuje, to už já nemůžu říct o galaxy S7, který jsem používal jako náhradní mobil. Buď se tam něco pokazilo, nevím, ale rychlost prostředí hrůza. A to i po totální obnově do tovarka. Ale nebudu z této jedné špatne zkušenosti dělat soudy, uvidíme, jak bude šlapat S10+ od ségry, až si bude kupovat S22 ultra, nebo S23 ultra. A sorry, fakt nemáš moc ponětí o tom, jak to u elektroniky, nebo jiných zařízení chodí. Říkal jsi, že děláš něco se zvukem. Nevím co, ale třeba nějaký receiver, třeba nějaký DENON, nebo Yemaha, myslíš že si dělají komplet elektroniku sve značky, nebo používají třeba kondenzátory Niponchemicon, nebo nějaké jiné? Atd.

  V čem by byl Huawei první? Nejprodávanější mobilní telefony zcela jistě. Nejenom že tam viditelně směřovali, oni na to s jejich přístrojemi měli. A je úplně jedno, jestli mají displeje od Samsungu, nebo fotocipy od Sony. Huawei umí udělat kvalitní kompletní přístroj a kdo někdy měl jejich poslední vlajkové modely, musí uznat, že ano. Tak třeba u tebe Samsung, ti jsou v pohodě, máš je rád, to jde vidět. Sám proti Samsungu nic nemám a vlastně ani proti žádnému jinému výrobci. A vyjde S21ultra, která je bezesporu skvělý mobil, ale se spoustou problémů (stačí si projít fórum na MM) věřím že to vyřeší nějakým updatem, ale mám kvůli tomu, že se jim nepovedl finální prodejní FW nadávat, že jsou to šroty? Ne, opravdu nemiluji Huawei, ale znám jejich mobily a mám s nimi zkušenosti. Ten SW se teda rapidně zlepšil, přibyly některé věci, ale co budu fakt chválit je rychlost, stabilita a spolehlivost. A to o po roce a čtvrt. To, na co ale nedám dopustit a není to to, že Huawei miluju, ale jediný Huawei ma prakticky po HW stránce nejvíc nabušené přístroje. Resp. momentálně Mate 40 pro plus. Ano, Samsung už konečně udělal S21 ultra a dal bych jej tak vedle sebe, ale pokud by měl Huawei Google, jdu do Mate 40 pro plus těsně o prsa. Ne jednoznačně, ale těsně. 3D face unlock a IrDA. Ale tady už je to fakt o osobních preferencích. Ja to vyzkoušel a vím, jak je to dobré. U Huaweie hlavně v kombinaci se čtečkou otisků. Jako já ten S10+ chvíli používal, než si ho vyzvedla ségra. Můžu porovnávat. Fakt můžu.

  • Infraport v roce 2021 🤣🤣🤣 to je jako pouzivat Windows 98 a hykat u toho jak je to super 🤣😂🤣😂🤣😂

  • To teda není. Infraport se pořád používá na dálkových ovladačích elektroniky.

  • Ja na to mam aplikace, ty prehistoricky infraport 😂🤣🤣🤣😂🤣😂🤣

  • Anonym: jaké aplikace na to máš prosím? Myslíš, že najdeš appku na moji roky starou plasma tv a na klimatizaci do práce, která má pouze irda? Děkuji.

  • Zrovna infraport je celkem užitečná věc. Na LG G Flex 2 jsem ho měl a používal ho na Technics zesilovač u kterýho jsem ovladač ztratil. Pak jsem si pořídil Mate 10 Pro a tam mi to bůh ví proč nefungovalo. U origo aplikace v databázi zesik nebyl a když už v jiný byl tak to stejnak nefungovalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).