Xiaomi 13 Pro odolá vodě i prachu, prozrazuje uniklé propagační video

xiaomi 13 02
  • Xiaomi 13 Pro si budete moci vzít bez obav k vodě i do pouště
  • Představení má netypicky proběhnout už zítra, tedy v neděli

Už zítra se uskuteční odložená premiéra smartphonové rodiny Xiaomi 13. Čínský výrobce zahlcuje domácí sociální sítě spoustou obrazových materiálů, takže vzhled chystaných novinek není žádným tajemstvím. Na potvrzení výbavy si ale budeme muset ještě den počkat.

Xiaomi 13 Pro Official Promotional Video

Díky uniklému propagačnímu videu si můžeme smazat alespoň jeden otazník. Minimálně vrcholný model Xiaomi 13 Pro bude odolný vůči stříkající vodě a prachu. Zatím nevíme, zda výrobce svému telefonu nadělí do kolébky oficiální hodnocení IP od certifikační komise IEC a jak vysoké toto hodnocení případně bude. Pochyby jsou na místě, neb deklarací odolnosti čínský výrobce v minulosti poněkud šetřil – řada Xiaomi 12 ji nedostala vůbec (pouze podzimní model 12S Ultra), u řady Xiaomi 11 ji měla pouze varianta Pro.

Doufejme tedy, že nám Xiaomi nezalepí ústa nějakým nižším krytím, ale nabídne plnohodnotnou voděodolnost, jakou mají ty nejvybavenější telefony konkurence.

Kromě zvýšené odolnosti se Xiaomi ve videu chlubí silnou sestavou fotoaparátů, která nejspíš dostane do vínku pokročilé zachycování krás noční oblohy. Na odhalení kompletního balíčku funkcí si musíme počkat do zítřejšího dne, kdy proběhne čínská premiéra – ta globální se pravděpodobně odehraje až v příštím roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku