Cena:

Xiaomi 12 Ultra dostane prémiový fotoaparát s podpisem věhlasné značky

Xiaomi Mi 11 Ultra recenze 001

V tomto roce jsme byli svědky konce jednoho velkého partnerství v mobilním světě. Spojení čínského giganta Huawei s německou společností Leica je už minulostí, což ale neznamená, že by se firma z Wetzlaru z mobilního trhu nadobro stáhla, o čemž svědčí například smartphone vydaný pod její vlastní značkou. Delší dobu se taktéž spekulovalo, s kým společnost začne spolupracovat na výrobě mobilních fotoaparátů, a nyní jsme se pravděpodobně dočkali odpovědi.

Xiaomi Mi 11 Ultra recenze 001
Leica bude spolupracovat s Xiaomi na nástupci smartphonu Mi 11 Ultra

Oním partnerem firmy Leica ve světě chytrých telefonů bude jiný čínský gigant – Xiaomi. Podle informací známého leakera Digital Chat Station ze sociální sítě Weibo víme, že prvním smartphonem, který vznikne ve spolupráci Xiaomi a Leica, bude chystaná vlajková loď Xiaomi 12 Ultra.

Jak hluboká bude spolupráce, není prozatím jasné

Jak hluboká bude spolupráce obou společností, není prozatím jasné, přičemž ve hře je jak střídmé poradenství a několik málo softwarových vychytávek, tak hluboká spolupráce, při které se Leica bude přímo podílet na výzkumu a vývoji fotoaparátů pro Xiaomi 12 Ultra. Toho bychom se měli dočkat někdy v prvním kvartálu roku 2022.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.