Xiaomi 12 Ultra dostane od Leicy privilegium, o jakém se Huawei mohlo jen zdát

xiaomi 12

Spolupráce výrobce chytrých telefonů a firmy zaměřující se na optiku je v mobilním světě poměrně běžná. Obě strany jsou na své partnerství náležitě hrdé, avšak velmi často jsou jasně dané limity, přes které nejede vlak. Německá Leica, která dříve dlouhodobě spolupracovala s Huawei, si před nedávnem v Číně našla nového partnera – Xiaomi. A podle všeho chce do nové etapy svého působení v mobilním světě vkročit správnou nohou.

xiaomi 12 ultra leica
Uniklý snímek zobrazující Xiaomi 12 Ultra s logem Leica na zádech

Dle informací známého leakera Digital Chat Station totiž Leica dovolí Xiaomi umístit své ikonické červené logo na záda telefonu, hned vedle fotoaparátů. To doposud za dobu své existence udělala pouze jednou, a to ještě v případě vlastního smartphonu Leitz 1, který je dostupný pouze v Japonsku. Xiaomi tak dostane privilegium, na které Huawei nedosáhlo.Leica Leitz Phone 1Nepřehlédněte

Xiaomi chce mít nejlepší fotomobily! Oznámilo klíčovou spolupráci s firmou Leica

Digital Chat Station své tvrzení na sociální síti Weibo doložil novým snímkem, ze kterého je umístění loga na zádech Xiaomi 12 Ultra patrné. Dále se také pochlubil informací, že záda telefonu budou nejspíše vyrobena z černé kůže či bílé keramiky. Nejvíce se ale těšíme na kombinaci 50Mpx hlavního, 48Mpx širokoúhlého a 48Mpx periskopického přibližovacího fotoaparátu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku