TOPlist

Xiaomi 12 Pro v rukou uznávaného fotografa. Tyto snímky Prahy vám vyrazí dech

Xiaomi 12 Pro clanek recenze

Nedávno představená řada Xiaomi 12 se na českém trhu začne prodávat až 14. dubna, nicméně někteří (včetně naší redakce) už měli možnost vyzkoušet nejvybavenější model Xiaomi 12 Pro v předstihu. Mezi nimi je i Jan Šibík, známý český fotograf a držitel celé řady ocenění včetně Czech Press Photo.

Šibík je jedním z nejznámějších českých fotografů současnosti a žijící legendou reportážní i válečné fotografie. Podnikl na 250 reportážních cest do všech koutů světa a zároveň má na svědomí i stovky reportáží v České republice. Za svou práci obdržel nespočet fotografických cen, mezi nimiž ční World Press Photo z roku 2004. Dvacet let pracoval jako vedoucí fotooddělení a obrazový redaktor v časopise Reflex.

„Jako fotografovi mě na novém modelu Xiaomi 12 Pro nejvíce nadchnuly jeho tři skvělé světelné objektivy. Všechny mají rozlišení 50 Mpx, takže můžete dělat velké výřezy, aniž by to mělo negativní vliv na kvalitu snímku. Senzor hlavního foťáku je od Sony a technologie CyberFocus umožňuje sledovat lidskou postavu i třeba vašeho psa a přesně zaostřit, i když je vše v pohybu,“ říká Šibík, který během týdne otestoval hlavní funkce za různých světelných podmínek. „Xiaomi 12 Pro doporučuji zvláště těm, kterým záleží na maximální kvalitě snímků. Tu oceníte zvláště v tom případě, když si snímky necháte nazvětšovat na fotopapír a vystavíte doma na stěně,“ dodává.

Xiaomi 12 Pro vsadilo na trio fotoaparátů na zadní straně: hlavní s optickou stabilizací obrazu (Sony IMX707), druhý teleobjektiv s autofokusem i 2× optickým přiblížením a třetí širokoúhlý se záběrem 115°, ovšem s fixním zaostřením (v obou případech se jedná o senzor Samsung JN1).

Cenovou politiku zvolilo Xiaomi poměrně odvážnou. Nejvybavenější Xiaomi 12 Pro v konfiguraci 12 GB RAM / 256GB úložiště stojí 27 999 Kč, byť v rámci předobjednávek k němu můžete zdarma získat chytré hodinky Xiaomi Watch S1, službu YouTube Premium na 3 měsíce a také jednorázový nárok na opravu nebo výměnu displeje v servisním středisku Xiaomi (v případě nezaviněného poškození nebo rozbití).

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku