Xiaomi Watch S1: prémiově vypadající hodinky s dlouhou výdrží a podporou placení

Xiaomi Watch S1 4

Společnost Xiaomi v tomto týdnu nepředstavila pouze nové smartphony generace Xiaomi 12, ale i nové hodinky. Jmenují se Xiaomi Watch S1 a jedná se o prémiově vypadající chytré hodinky se slušnou výbavou i výdrží.

Xiaomi Watch S1: hezky vypadají, dlouho vydrží a můžete s nimi platit

Nové hodinky od Xiaomi působí na první pohled velmi elegantně. Nejenže mají hezký design, ale výrobce použil i prémiové materiály – tělo je z nerezové oceli, sklíčko je safírové a náramky jsou standardně přikládány kožené. Xiaomi bude nabízet několik barevných kombinací, přičemž tělo hodinek seženete ve stříbrné nebo černé barvě.

Přední straně hodinek dominuje 1,43“ AMOLED displej, na kterém běží proprietární prostředí výrobce; díky tomu výrobce může slibovat až 12 dní na jedno nabití (24 dní v pohotovostním režimu). Systém je otevřený pro aplikace třetích stran, byť nabídka pravděpodobně nebude tak široká jako v případě watchOS nebo Wear OS.

V základu nicméně Xiaomi Watch S1 nabízejí vše, co byste od nich očekávali – sledování sportovní aktivity (117 sportů, voděodolnost do 5 ATM, integrovaná GPS), monitorování zdraví (snímač tepové frekvence, senzor Sp02, sledování spánku) a také notifikace na příchozí události na vašem telefonu. Nad rámec standardních funkcí hodinky disponují NFC čipem, který je možné použít pro placení.

Hodinky Xiaomi Watch S1 půjdou v Číně do prodeje počátkem nového roku, stát budou 1 049 CNY (asi 3 600 korun) s pryžovým řemínkem, popř. 1 199 CNY (asi 4 200 korun) s koženým.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku