TOPlist

XDA Atom – jako první jej nabídne asijský O2

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

XDA AtomJiž dříve jsme vás informovali o tomto líbivém PocketPC s názvem XDA Atom. Dnes se na internetu konečně objevila informace, kde se toto zařízení začne prodávat. Jako první jej totiž nabídne již v prosinci asijská pobočka operátora O2. Očekávalo se také, že bude Atom dostupný v Evropě a USA, bohužel však jeho prodej v těchto dvou kontinentech nebyl potvrzen, musíme tedy doufat, že jej některý z evropských operátorů zařadí do své nabídky. 

Výrobcem Atoma je Quanta (dříve se také několikrát spekulovalo, zda jej nemá na svědomí HTC, ale tyto informace byly vyvráceny). Quanta je také špičkovým výrobcem notebooků, proto je celkem jisté, že o kvalitách Atoma opravdu nemusíme pochybovat. Atom není první PPC dítko Quanty, již dříve se od nich objevilo toto zařízení (dp900), které vypadá po vzhledové stránce velmi futuristicky (podobně jako Atom).

Konečná HW specifikace Atoma:
OS Windows Mobile 5.0 phone edition 
Displej 320×240 TFT s 65k barvami
Zabudované  FM radio
Stereo reproduktory
2Mpx kamerka s bleskem (dioda)
GSM tri-band s EDGE, WiFi, Bluetooth
Processor Intel PXA272 416MHz
miniSD slot pro paměťové karty
Kompletní specifikace (ENG)

Další fotografie:

2                     1

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku