Domů » Bleskovky » Xbox Game Pass Ultimate pro iOS se blíží. Objevily se první snímky webové verze

Xbox Game Pass Ultimate pro iOS se blíží. Objevily se první snímky webové verze

Budoucnost mobilního hraní patří cloudu, alespoň tak to cítí NVIDIA, Google či Microsoft. Všechny tři zmíněné firmy ovšem narazily u Apple, který na svých platformách herní streamovací aplikace povoluje pouze s výraznými omezeními. Z tohoto důvodu aplikace těchto služeb nenajdete v App Store, ale dostanete se k nim oklikou – přes webový prohlížeč.

xbox cloud 1

Xbox Game Pass Ultimate již brzy na webu

Svoji webovou verzi již má NVIDIA GeForce Now a Google Stadia, Xbox Game Pass Ultimate od Microsoftu je již také na cestě. Podle posledního reportu serveru TheVerge je již webová verze Game Pass Ultimate testována interně u zaměstnanců Microsoftu, přičemž zanedlouho by měla dorazit veřejná beta verze.

Stejně jako aplikace pro Android bude i webová verze obsahovat launcher, skrze který bude možné přistupovat ke kompletní herní knihovně a navazovat na rozehrané hry. Webová aplikace také bude doporučovat hry, které by se vám mohly líbit. Hry se budou spouštět v režimu celé obrazovky a budou vyžadovat rychlé internetové spojení a připojený herní ovladač. Interní verze zatím funguje na jádru Chromium, což znamená spolupráci s většinou populárních webových prohlížečů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).