Domů » Bleskovky » Xbox Game Pass Ultimate příští rok zamíří na iOS, nikoliv však přes App Store

Xbox Game Pass Ultimate příští rok zamíří na iOS, nikoliv však přes App Store

Microsoft v minulém měsíci spustil službu Xbox Game Pass Ultimate (dříve xCloud), která umožňuje streamovat plnohodnotné konzolové hry ze serverů Microsoftu do mobilních zařízení. Tuto službu si můžete užít například na telefonech s Androidem, na platformu iOS/iPadOS se ale zatím Microsoftu dostat nepodařilo.

xbox beta

Xbox Game Pass Ultimate dorazí na iOS jako webová aplikace

Apple nejprve vzdálené streamování her do svých mobilních zařízení nepovoloval vůbec, poté do pravidel App Store podporu pro tento typ služeb přidal, avšak s významnými omezeními. Microsoft nové podmínky Apple zkritizoval, avšak své touhy dostat službu Game Pass Ultimate na jablečná zařízení se nezbavil. Šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer již dokonce ví, jak na to.

Project xCloud Microsoft 02

TIP: Vyzkoušeli jsme xCloud: jak si vede streamovací služba od Microsoftu?

Impulzem pro Microsoft se stala nedávno představená herní služba Amazon Luna, která na iOS funguje prostřednictvím webového prohlížeče. Stejným způsobem chce Microsoft dostat na jablečné platformy i Game Pass Ultimate. Phil Spencer přislíbil, že plánuje přijít s progresivní webovou aplikací pro iOS během příštího roku, stejně tak má být tato služba v příštím roce dostupná na počítačích s Windows.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak treba, ked Apple si nastavuje neprijatelne podmienky.

    • Už jsme to řešili mnohokrát. Když přišel Appstore, doslova každý tleskal, jaký to není nápad. O 10 let později, když se všichni napakovali, jde o nepřijatelné podmínky?

    • Myslím že to není o napakování se ostatních vývojářů, ale principu férovosti trhu. Pokud má Apple svůj Arcade, tak proč brání ostatním v obdobném? Jelikož ví jaký prachy se v hraní točí tak chce mít vše u sebe. V případě her má Apple tu potřebu schvalovat každou hru samostatně, proč to nedělá u Netflixu a jeho filmu a seriálů? Proč nehlídá Spotify?
      Je to jen ukázka toho jak se chová vypočítavě a doufám že se MS podaří aby jim to ve WPA fungovalo tak jak má a Apple si pak bude škubat vlasy za to že se choval jak se choval.

  2. Tohlec to sa Appleu este vymsti, v podstate kazda hra/appka sa da prepsat do PWAcka

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).