Domů » Bleskovky » WWDC údajně přinese nový hardware. Na jaké jablečné novinky se máme těšit?

WWDC údajně přinese nový hardware. Na jaké jablečné novinky se máme těšit?

Společnost Apple včera oznámila datum konání příští vývojářské konference WWDC. Akce se odehraje mezi 4. – 8. červnem a kromě očekávaných novinek v jablečných operačních systémech přinese i nový hardware. Jaké novinky s logem nakousnutého jablka nás čekají?

iPad Pro

Prakticky jistý je příchod nové generace tabletů iPad Pro, s nimiž Apple loví ve vodách uživatelů klasických počítačů. Podle posledních informací se má jednat o dva tablety s úhlopříčkami displejů 11 a 12,9″, oproti minulé generaci má dojít především k výraznému ztenčení rámečků okolo displeje a odstranění domovského tlačítka s integrovanou čtečkou otisků prstů. Jeho funkci mají nahradit gesta a TrueDepth kamera pro autentizaci uživatele na základě 3D obrazu jeho obličeje. Zda pro ni bude připraven výřez v displeji nebo se vtěsná do tenkého rámečku, zatím nevíme. Jisté je také osazení nových tabletů výkonnějším čipsetem, spekuluje se o A11X Bionic s osmi jádry.

Nové MacBooky

Kromě nových tabletů bychom se údajně mohli dočkat i upgradu MacBooku Air, který v portfoliu výrobce plní roli nejlevnějšího notebooku. Od novinky je očekáván zejména displej s vyšším rozlišením, který by si zasloužil jablečné označení Retina. Spekuluje se o dvou paměťových variantách – 128 a 256 GB.

Upgrade by také mohly dostat klasické 12″ MacBooky, na představení nových MacBooků Pro bychom příliš nevsázeli.

iPhone SE2?

Mnozí fanoušci jablečných zařízení by také uvítali příchod malého a dostupného nástupce iPhonu SE, toho se však s největší pravděpodobností nedočkáme. Nové jablečné telefony dorazí v tradičním zářiovém termínu, podle posledních spekulací se bude jednat o tři modely, z nichž nejmenší a nejlevnější bude disponovat širokoúhlým bezrámečkovým displejem s úhlopříčkou 6,1 palců.

Nová sluchátka?

Apple také údajně připravuje dvoje nová sluchátka, nástupce špuntových AirPods a pak klasická náhlavní sluchátka se špičkovým zvukem. Zatímco první model podle posledních spekulací dorazí zřejmě až počátkem příštího roku, high-endová náhlavní sluchátka by mohla být příjemným překvapením vývojářské konference. Koneckonců loni jsme na WWDC poprvé viděli chytrý reproduktor Home Pod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments