Domů » Bleskovky » WP Tango: Podpora až 120 jazyků a nativních C++ aplikací?

WP Tango: Podpora až 120 jazyků a nativních C++ aplikací?

Nová verze operačního systému Windows Phone s kódovým označením Tango (7.6) by podle nově uniklých informací měla nabídnout podporu pro 120 jazyků. Současné Windows Phone 7.5 podporují 35 lokalizací a díky nárůstu na 120 by se systém mohl dočkat rychlejšího rozšíření, samozřejmě za předpokladu, že v nových zemích bude dostupný i placený Marketplace.

Spekuluje se také, že Tango nabídne podporu nativního kódu C++ pro vývojáře.  To by bylo hodně zajímavé, ale myslíme si, že pokud se téhle možnosti někdy dočkáme, bude to až s další verzí s označením Apollo (Windows Phone 8). Právě další generace mobilních Windows by měla běžet na jádru Windows 8, kde je podpora nativního kódu C++ řešena skrze rozhraní WinRT, které zajišťuje rychlé a zároveň bezpečné zpracování kódu. Zpřístupnění nativní C++ kódu by zajistilo přísun dalších kvalitních aplikací a velká herní studia by rovněž mohla snadno portovat své enginy. Aplikace napsané pro  Windows Phone 7.x by mělo být možné spouštět i na Windows Phone 8, zřejmě skrze emulační vrstvu nebo formou virtualizace.

-

Uvolnění nových informací o systému Windows Phone se očekává na Mobile World Congressu v Barceloně, který se koná na přelomu února a března, tak uvidíme, zda co všechno se potvrdí a jaká překvapení si pro nás Microsoft přichystá.

Zdroje: PocketNow, WinSuperSite

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

16 komentářů

 1. Konečně…. jen aby tam nebyla nějaká zásadní omezení. Že bych si nakonec opravdu pořídil WP telefon ;-)

 2. Tak nějak zhruba vím jaký by byl přínos psaní aplikací v nativním kódu, ale mohl by mi prosím někdo říct nějaké příklady aplikací které by to mohly využít a jakým způsobem? Abych věděl o kolik zatím přícházíme;)

  • Tomáš Slavíček

   Především by bylo možné rychle naportovat již existující aplikace, které jsou na ostatních platformách. Tedy hlavně hry a herní engine, navigace (např. TomTom, iGO) apod. Ale kdo ví, jak to ještě bude. Zatím o tom nejsou veřejně známé téměř žádné informace.

 3. Opera Mobile a Mini

 4. a možno bude aj slovenčina v tých 120 ?

 5. Není důvod, proč by měly být 7.x aplikace na WP 8 virtualizované nebo emulované.

 6. „Aplikace napsané pro Windows Phone 7.x by mělo být možné spouštět i na Windows Phone 8, zřejmě skrze emulační vrstvu nebo formou virtualizace.“ – tohle je myšleno vážně? To jako nový systém, který vše přestavěl od základu, a Window Phone 8 to zbourá? Tomu se mi nechce věřit …

  • Možná to mělo být Windows 8, to by bylo celkem pochopitelné.

  • Tomáš Slavíček

   Ono se právě spekuluje nad tím, že Windows Phone 8 (Apollo) budou nad jádrem Windows 8… Že to bude opět velký posun vpřed. Dle Microsoftu by ale měla být kompatibilita současných WP7 aplikací zachována, tak uvidíme.

 7. Dufajme, ze sa spusti Marketplace aj na Slovensku…

 8. Slovensky MP nieje nutnost, funguje aj cesky…ale lokalizacia by nebola od veci… ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).