Domů » Články » WmWifiRouter: Proměňte svůj komunikátor v bezdrátový router a sdílejte internetové připojení

WmWifiRouter: Proměňte svůj komunikátor v bezdrátový router a sdílejte internetové připojení

WmWifiRouter: Proměňte svůj komunikátor v bezdrátový router a sdílejte internetové připojeníVelice často se ve fóru setkávám s otázkou, zda je možné z komunikátoru, který je vybavený bezdrátovým modulem Wi-Fi, vytvořit „mobilní“ přístupový bod (AP), přes který by se dalo sdílet internetové připojení pro další zařízení. Pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile pro tyto účely existuje výborná aplikace WmWifiRouter, která vyniká velmi přehledným uživatelským rozhraním a detailními možnostmi konfigurace.

Při prvním spuštění programu je dobré přes vestavěného průvodce nastavit parametry pro vytvoření vlastní Wi-Fi sítě, přes kterou budete sdílet internetové připojení. Po dokončení se objeví hlavní obrazovka aplikace, která je tvořena šesticí ikon. Přes kontextovou nabídku se lze dostat do podrobnějšího nastavení (pro Wi-Fi, USB a Bluetooth připojení). Zde je rovněž možné zobrazit detailní log připojení nebo nastavit hodnoty pro úsporu energie. Pokud například stav baterie klesne na hranici 20%, může aplikace automaticky ukončit veškerá připojení. Dále lze aktivovat vypnutí bezdrátového modulu v případě, že se teplota čipu dostane nad nastavenou hranici. Pokud vaše zařízení budete používat jako bezdrátové AP, je nutné počítat s tím, že se bude po čase celkem dost zahřívat, alespoň u testovaného Diamondu2 a E-Tena M700 to bylo běžné.

- - -
Inicializace aplikace; průvodce vytvořením vlastní Wi-Fi sítě

Pokud chcete sdílet datové přenosy (GPRS/EDGE/UMTS) dále přes Wi-Fi, klikněte na první ikonku (Cellular to Wi-Fi). Proces spuštění bude trvat několik vteřin, nejprve se v telefonu musí aktivovat samotné datové přenosy a následně vytvořit přístupový bod. Po dokončení se můžete k vašemu telefonu připojit z jiného zařízení a využívat internetového připojení. Otestoval jsem tuto funkci s několika dalšími Pocket PC, iPhonem 3G a svým notebookem, a vždy vše fungovalo na výbornou.

Přes ikony ve spodní části displeje se můžete dostat do nabídek se statistikou, kde vidíte aktuální množství přenesených dat a údaje o teplotě akumulátoru. Pokud chcete spojení ukončit, stačí kliknout na ikonku s křížkem. Opět je nutné několik vteřin vyčkat, než aplikace deaktivuje všechny moduly.

- - -
Nastavení hesla bezdrátové sítě; hlavní obrazovka programu

Druhá ikonka na hlavní obrazovce (Cellular to USB) slouží ke sdílení internetového připojení ze zařízení do vašeho PC (přes USB kabel). Je to tedy obdoba funkce „Sdílení internetu“, kterou nabízí každý Windows Mobile komunikátor. To samé platí i pro třetí ikonu (Cellular to Bluetooth), která datové přenosy z telefonu sdílí pro změnu přes Bluetooth.

Položka Wi-Fi to USB pro změnu slouží pro sdílení internetu z bezdrátové sítě do PC (přes USB kabel). Poslední možnost (USB to Wi-Fi) naopak dokáže sdílet vaše internetové připojení z počítače na Wi-Fi. Telefon se tedy v tomto režimu bude chovat opět jako přístupový bod a internetové připojení se využije z počítače přes USB kabel.

- - -

Pokud budete mít s nastavováním aplikace problémy, podívejte se do manuálu aplikace, kde naleznete spoustu zajímavých informací. WmWifiRouter je určený pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5.0 (AKU 3.3) a vyšší. Trial verzi, kterou můžete bez omezení používat 21 dní, si můžete stáhnout přímo z naší Download sekce (cab soubor). Plnou verzi výrobce prodává za 20 EUR a zakoupit ji můžete zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. Kato (neregistrovaný)

  Koukam, ze od doby, co jsem tento programek pouzival zustalo stejne pouze logo programu Pekne nam dospel :o)

 2. bobik91 (neregistrovaný)

  chtel bych se zeptat jestli se da diky teto aplikaci take posilat soubory pres wifi mezi komunikatory.. aby to bylo rychlejsi? da se to?

 3. zahi (neregistrovaný)

  Dá se aplikace využít jako klasické AP s tím, že k němu připojím současně několik zařízení nebo funguje vždy jen s jedním klientem?
  Díky M.

 4. Tonda512 (neregistrovaný)

  Nešlo to náhodou i přes registry?

 5. kissman (neregistrovaný)

  mno router… spis klient s podporou rezimu AdHoc. TO vicemene nema s routerem nic spolecneho

 6. LordKaspr (neregistrovaný)

  Zdravím,
  rád bych honil internet z USB přes PPC (HTC Wizard, WM 6.5) do dalších zařízení, ale nějak se nedaří. WMwifiRouter mám instalovaný a spuštěný, poté postupoji dle návodu na webu výrobce, ale nefunguje. Odzkoušeno pod Win XP (Pro) i Vista (Home Basic, 32bit). Povedlo se někomu WMwifiRouter funkčně rozběhat?

 7. hanisshod (neregistrovaný)

  Po nainstalování WmWifiRouter fungoval pouze dvě minuty, a poté ohlásil že mi vypršela lhůta. Nevíte někdo čím to je , když lhůta je 21 dní?

 8. ZED (neregistrovaný)

  Jak to jede přes Bluetooth? Zkoušel jsem to /ikona 3G na Bluetooth/ a připojit se přes to na net s druhým mobilem a nijak mně to nešlo, na WMWifiR bylo stále že čeká na spojení s tím druhým zařízením – přitom spárované jsem je měl. Zkoušeli jste to někdo ?

 9. K7f2 (neregistrovaný)

  CO2 laser steel engraving cutting motor / engraver cutter CNC router

  [odkaz]

  This CO2 Laser engraver and cutter instrument support Stamp and Edit after non-metal, such as rubber,ox horns, wood, plexiglass, atomic materials, crystal, bowlder, etc…

  [odkaz]

  [odkaz]

  [odkaz]

  You can easily to capitalize on this machine over the extent of cutting wood, plexiglass, making models.

  carving rubber stamp ,carving wood dog moniker

  Laser Type : CO2 Gas

  Laser Power : 40W

  Tube Trigger Volt : 20KV

  Tube Operating Volt : 15KV

  Current : 0-22mA

  Interface to Computer : USB Port

  Maximum Item Size to Engrave : 320mm * 220mm * 70mm (12.6W * 8.7L * 2.8H in )

  Laser Tube (life hours) : 1100-1400 Hours

  Engraving Speed : 0-350mm/s (0-13.8 in./s )

  Cutting Speed : 0-35mm/s (0-1.38 in./s)

  Minimum Shaping Character : 1mm * 1mm (0.04 X0.04in )

  Resolution Ratio : 0.026mm (0.001 in ) / (1000dpi)

  Resetting Positioning : ≤0.01mm (0.0004 in )

  Motor Type : Stepper Motor

  Software Supported : CorelDraw X4 and MoshiDraw 2013

  Power Consumption : ≤250W

  Operating Temperature : 0-45℃

  Graphic Format Supported : .PLT / .DXF / .BMP / .JPG / .GIF / .PGN / .TIF etc..

  Water Cooling : Water Pump include

  Product Dimensions : 800mm * 500mm * 250mm (31.4in * 19.6in * 9.8in.)

  Recommended Spare Parts / Consumables Laser Tube, Convergent lens, Reflection lens

  *Co2 lasers intention mark in the altogether metals when coated with a metal marking solution.

  LMM Coated Metals are metals that from been sprayed with an LMM or Laser Marking Documents Spray. Typically a CO2 laser engraver like the anecdote sold here choice not cut on metals unless it is painted metal. Nonetheless, LMM sprays have in the offing recently been introduced to the bazaar and if toughened correctly, will go along with a CO2 laser engraver to etch on diverse types of metal. We do not rep LMM circulate but you can discover it on the internet. In any event, we dont guarantee LLM floral arrangement will work as we do not fabricator it. It would be up to you to learn how to use it. We do not take on returns on this jotting in return the reason of it did not etch on metal.

  CO2 Laser engraver and cutter gadget is tempered to destined for etching or wounding of non-metal materials: such as rubber,ox horns, wood, plexiglass, atomic materials, crystal, bowlder, etc… Sardonic thickness: 0-10mm (depends on another materials)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *